Meklēt
Izvēlne

Pētera Postaža gleznošanas meistardarbnīca

2013. gada 8. jūnijā plkst. 11.00 Kuldīgā notiks Latvijas Mākslas akadēmijas asociētā profesora Pētera Postaža gleznošanas meistardarbnīca, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents, kam interesē un kurš izmēģina roku glezniecībā vai zīmēšanā. Meistardarbnīca iecerēta kā draudzīga akcija brīvā dabā Kuldīgas pilsētvidē. Meistardarbnīca notiek Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības studentu plenēra ietvaros, kas šogad Kuldīgā notiks no 27. maija līdz 20. jūnijam sadarbībā ar „Kuldīgas Mākslinieku rezidenci”.

Dalība gleznošanas meistardarbnīcā ir bez maksas. Dalībniekiem līdzi jāņem izvēlētie materiāli (papīrs, kartons vai audekls, krāsas, zīmulis, ogle, tuša vai cits – pēc paša ieskatiem un iespējām).

Interesenti līdz maija beigām aicināti pieteikties Kuldīgas novada pašvaldības aģentūrā „Kuldīgas Attīstības aģentūra” pie Kuldīgas Mākslinieku rezidences projekta vadītājas Ilzes Supes (Kuldīgā, Pilsētas laukumā 3) vai, rakstot uz e-pasta adresi ilze.supe(abols)kuldiga.lv">.

Kopš 1968. gada P.Postažs ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs. Viņš rīkojis personālizstādes Rīgā, Liepājā un citās pilsētās, regulāri piedalījies grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Itālijā, Vācijā, Austrijā un daudzviet citur. Gleznotāja darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības, Liepājas muzeja, Krievijas Kultūras ministrijas un Krievijas Mākslas fonda īpašumā, kā arī privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Mākslinieks pēc studijām Latvijas Mākslas akadēmijā zināšanas papildinājis Pēterburgas Mākslas akadēmijā, Tallinas Mākslas institūtā. Studējis vecmeistaru un laikabiedru pieredzi Eiropas un Amerikas nozīmīgākajos muzejos.

P.Postažs strādā visos glezniecības žanros eļļas, temperas, guašas, pasteļa tehnikā. Gleznās ikdienas norisēm tiek piešķirts vispārinājums, kas vedina uz plašu sakarību apjautu, piešķirot tām simbolisku jēgu. Mākslas kritiķi akcentē renesanses klātbūtni viņa gleznās, kas parādās sarežģītu kompozīciju skaidrībā un perfektajā uzbūvē, zīmējuma izsmalcinātajā elegancē un pilnībā.