Meklēt
Izvēlne

PIEKTDIEN PIECOS. 5. lekcija

3. decembrī plkst. 17.00 notiks lekcija „Simbolisms 19./20. gs. mijas tēlotājā mākslā un tā izpausmes Jaņa Rozentāla glezniecībā". Lekciju lasīs muzeja vadītāja Dace Vosa.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs piedāvā lekciju ciklu PIEKTDIEN PIECOS, kas veltīts 19./20. gadsimta mijas mākslas un literatūras studijām.

Katra mēneša pirmajā un trešajā piektdienā plkst. 17.00 ikviens interesents ir aicināts uz lekcijām, kuru mērķis ir dziļāk iepazīt 19./20. gs. mijas stilistiski daudzveidīgo kultūras un mākslas ainu Latvijā, skatot to caur izcilu tā laika kultūras darbinieku personības un daiļrades aspektiem.

3. decembrī plkst. 17.00 notiks lekcija „Simbolisms 19./20. gs. mijas tēlotājā mākslā un tā izpausmes Jaņa Rozentāla glezniecībā". Lekciju lasīs muzeja vadītāja Dace Vosa.

Simbolisms - virziens 19./20.gs. mijas tēlotājā mākslā, formālajos risinājumos cieši saistīts ar jūgendstilu, taču saturiski atšķirīgs. Simbolisms pievērsās cilvēka iekšējās dzīves atklāsmei, mistiskajam, noslēpumainajam un mītiskajam, atsakoties no ikdienišķās dzīves tematikas. Simbolisms ir guvis spilgtu izpausmi Jaņa Rozentāla darbos - viņš pievērsies gan latviešu folklorai, gan antīkajā mitoloģijā aizgūtiem tēliem, gan arī citiem neparastiem simboliem, kuru izzināšanā un interpretācijā būs aicināts iesaistīties ikviens, kurš 3.decembrī apmeklēs lekciju „Simbolisms 19./20. gs. mijas tēlotājā mākslā un tā izpausmes Jaņa Rozentāla glezniecībā".

Ieejas maksa - Ls 1,00; skolēniem, studentiem un pensionāriem - Ls 0,70.
Biļetē iekļauts muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un izstādes „Četri elementi" apmeklējums (pirms lekcijas sākuma).

Līdz gada beigām šajā ciklā paredzēta vēl viena lekcija:

17. decembris
Rūdolfa Blaumaņa laikabiedri - jaunie talanti Antons Austriņš, Kārlis Skalbe un Emilis Melngailis. L. Kļaviņa.

Jaunajā gadā lekciju cikls turpināsies.

Tuvāka informācija pa tālruni 67331641vai e-pastu: , kā arī www.memorialiemuzeji.lv
Informāciju sagatavoja Sandra Zobena,
Memoriālo muzeju apvienības sabiedrisko attiecību speciāliste