Meklēt
Izvēlne

Piesakies unikālai mākslinieku rezidencei “Ko sēsi, to pļausi” kino pilsētā “Cinevilla”!

No 26. jūnija līdz 6. jūlijam kinopilsētā “Cinevilla” notiks unikāla raidījumu cikla “Mākslas rezidence” filmēšana.  Savukārt 25. maijā plkst. 11:00 Latvijas Mākslas akadēmijas 10. telpā viesosies raidījuma cikla “Mākslas rezidence” producents Andrejs Ēķis, lai klātienē sniegtu ieskatu projektā un atbildētu uz interesējošiem jautājumiem (pieteikšanās līdz 23. maijam, rakstot uz ).

Vienpadsmit dienu garumā desmit Latvijas Mākslas akadēmijas studenti saņems sešus individuālus radošos uzdevumus. Katru otro dienu dalībniekam būs jāizvēlas kāds no Latvijas kultūras telpā esošajiem sakāmvārdiem vai parunām un jāizveido tam sava interpretācija vizuālās mākslas formā. Uzdevumam katru reizi tiks noteikta atšķirīga papildus tēma vai ierobežojumi tā veikšanai, piemēram, sakāmvārda vizualizācijai varēs izmantot noteiktus izejmateriālus vai atsevišķus darbarīkus, to vajadzēs radīt specifiskā formātā utt. Pēc katra uzdevuma izpildes dalībniekiem darbi būs jāprezentē kompetentiem žūrijas ekspertiem, kas noteiks attiecīgā uzdevuma uzvarētāju un izbalsos vienu dalībnieku. Lai veicinātu papildus interesi un izpratni par laikmetīgo mākslu sabiedrībā, visas dienas mākslinieku rezidences norise tiks filmēta, rudenī izveidojot raidījumu ciklu par mākslas darbu tapšanas procesu, kas tiks atspoguļots Latvijas medijos.  Raidījums RīgaTV 24 ekrānos būs skatāms katru sestdienas vakaru no 17. septembra līdz 19. novembrim. 

Rezidences noslēgumā, pēc visu sešu uzdevumu izpildes, žūrijas locekļi lems par galīgo rezidences konkursa laureātu, kurš saņems 3000 eiro (pirms iedzīvotāju ienākumu nodokļu nomaksas) lielu naudas prēmiju radošās darbības attīstībai. Dalībnieku mākslas darbi, sadarbojoties ar Tukuma mākslas muzeju, tiks izstādīti Tukumā un vēlāk Rīgā “Baltās nakts” ietvaros.

Rezidences mērķis ir izveidot alternatīvu radošuma platformu jauniešiem, vienlaikus veicinot interesi un izpratni par laikmetīgo mākslu, tās procesiem un nozīmi plašākā Latvijas sabiedrībā.

Mākslinieku rezidencē “Cinevilla” tiks nodrošinātas naktsmājas, ēdināšana, kā arī segti nepieciešamie izdevumi mākslas darbu realizēšanai.

Pieteikties projektam aicināti Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura un maģistra programmu studenti (izņemot Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozares studenti).

Līdz 1. jūnijam sūtiet savus CV (Curriculum Vitae), Motivācijuas vēstuli un radošās darbības portfolio (ne vairāk kā 15 radošo darbu apjomā) uz epastu:welcome(abols)lma.lv">