Meklēt
Izvēlne

Piešķirtas Ināras Teterevas stipendijas mākslā 2015

2015. gada 15. oktobrī Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) studentiem tika piešķirtas „Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā”. Stipendijas ieguva Evija Šaitere, Kristīne Kutepova, Laima Ūdre un Margrieta Dreiblate.

Mecenāte Ināra Tetereva, apsveicot jauniešus, nosauca viņus par krustbērniem un pauda gandarījumu, ka izcilo studentu - stipendiātu kļūst arvien vairāk. Viņa pauda cerību, ka stipendijas motivēs jauniešus palikt Latvijā un piedalīties valsts attīstībā.  "Novēlu jums ceļavēju, lai jūsu uzņemtais kurss ved uz panākumiem," teica mecenāte.

“Mūsu studentiem šī stipendija rada iespēju rast savu vietu dzīvē un piepildījumu radošajā darbā – vai tā būtu izstādes kataloga izveide, vai radošais brauciens. Stipendija studiju laikā ir neatsverams finansiālais atspaids – tas studentiem ļauj pilnvērtīgi nodoties studijām un radošajai darbībai,” uzskata LMA rektors profesors Aleksejs Naumovs.

Raksturojot stipendiātes, Modes dizaina apakšnozares 3. kursa studentes Evijas Šaiteres darbu, profesors Aigars Bikše atzīmē viņas spēju pārsteigt. Pārvarot pieņēmumus par apģērba dizaina tēlu, jaunās mākslinieces interese par mitoloģiju un cilvēka dziļākajiem kultūras slāņiem transformējas cilvēka iekšējo būtību manifestējošā apģērbā. Profesors uzteic Evijas drosmi radošajā darbā, mērķtiecīgumu un spēju sevi apliecināt starptautiskos konkursos.

Savukārt stipendiāti, Modes dizaina apakšnozares 1. kursa maģistranti Laimu Ūdri profesors Bikše uzskata par personību, kas izceļas ar nopietnu, atbildīgu pieeju dotajiem uzdevumiem un izcilām darba spējām. Viņš norāda, ka Laimas radītās kolekcijas raksturo vērīga apkārtējo notikumu analīze, un uzsver, ka modes dizains jaunās mākslinieces projektos ir ne tikai apģērbs, bet arī idejiska un sociāla komunikācija. Dizainere rada tēlus, kuros apvienojas monumentāla forma un pārdomātas detaļas. Šie formas pētījumi balstās jūtīgā sabiedrisko vibrāciju ainā.

Stipendijas vērtēšanas komisijas locekle, LMA docente Elīna Ģibiete par stipendiāti, Glezniecības apakšnozares 3. kursa studenti Kristīni Kutepovu saka: „Ja Kristīni jānosauc vienā viņu raksturojošā vārdā, šis vārds būtu “jauda”.” Docente Kristīni raksturo kā aktīvu, enerģisku un ideju pilnu mākslinieci, kuras radošums ļauj strādāt dažādās mākslas nozarēs, kā arī aizraut apkārtējos. Studente apguvusi tekstilmākslu un pašreiz studē glezniecību, spilgti pierādot sevi arī šajā mākslas veidā.

Komentējot stipendijas piešķiršanu Vizuālās komunikācijas apakšnozares 1. kursa maģistrantei Margrietai Dreiblatei, Vizuālās komunikācijas katedras vadītājs profesors Jānis Murovskis atzīmē: "Apsveicu komisijas izvēli! Jaunā māksliniece savu radošo darbību saista ar vienmēr aktuālo sociālo sfēru. Margrietas radošajos projektos ir nepārprotama interese par visu, kas virmo ap viņu, par to, kas šķiet svarīgs un aktuāls ne tikai mūsdienu jaunās sabiedrības vidū. Šīs aktuālās problēmas tiek apspēlētas savdabīgi, šķiet, raugoties no ārēji viegla un neuzspiesta skatupunkta. Bet saturā darbi ir pārliecinoši, ar iekšēju emocionālu un sociālu spriedzi."

"Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā" LMA studentiem piešķir, sākot ar 2. kursu bakalaura programmā un 1. kursa maģistrantiem līdz studiju pabeigšanai. Ik gadu piešķir divas stipendijas bakalauriem un vienu – maģistrantūras studentam. Šīs stipendijas ir īpašas, jo papildus ikmēneša naudas summai tiek apmaksāti mācību braucienus uz ārvalstīm studiju laikā un studiju noslēgumā tiek dota iespēj rīkot personālizstādi.

Kopš 2012. gada, papildus šīm stipendijām, Borisa un Ināras Teterevu fonds sniedz finansiālu atbalstu arī LMA studentu grupu un mācībspēku radošiem braucieniem ārvalstīs, kā arī atbalsta Latvijas Mākslas akadēmijas balvu.