Meklēt
Izvēlne

IZSTĀDE "MUSA x PARADISICO x PURVĪTIM 150"

3. martā plkst. 18.00 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) eksperimentālajā mākslas telpā “Pilot” atklās grupas izstādi “Musa x Paradisico x Purvītim 150”.

Izstāde ir veidota par godu Latvijas Mākslas akadēmijas dibinātāja Vilhelma Purvīša 150 gadu jubilejai. Svinot šo jubileju un pavasara tuvošanos, notiks jauno mākslinieku un studentu paradīzes atklāšana mākslas darbos. Izstādes darbos vērojama simboliska dauzīšanās, balstoties uz akadēmiskiem pamatiem un zināšanām, kuras nepieciešamas jaunu ideju raisīšanai, lai sniegtu svaigumu šajā laikā, kas, šķiet, ir kļuvis bezkrāsains.

Jauno mākslinieku neparastais un intriģējošais redzējums atspoguļojas dažādās paradīzes interpretācijās, izmantojot dažādus mākslas medijus — gleznas, skulptūras, muzikālās kompozīcijas un video instalācijas.

Musa × Paradisico ir saldākā no banānu šķirnēm un paradīzes patiesais aizliegtais auglis, pēc tā nogaršošanas rodas apziņa par to, ka esam paši sevis radītāji. Arī Vilhelms Purvītis esot radījis pats sevi.

Izstādē piedalās Jūlija Šilova, Viktorija Grappa, Sintija Šadurska, Rūta Irbe Esterliņa, Krišjānis Norvelis (muzikāla performance), Kristians Brekte un Ivars Pommers. Izstādes kuratore — Adele Norvele.

Izstāde no 3. marta līdz 30. aprīlim būs apskatāma LMA eksperimentālajā mākslas telpā “Pilot” Riharda Vāgnera ielā 3, Vecrīgā, no otrdienas līdz sestdienai plkst. 12.00–18.00 (svētdiena, pirmdiena brīva), ieeja bez maksas.