Meklēt
Izvēlne

Pilsētā skatāma vides objektu sērija "Ganu ceļš"

Jau kopš vasaras saulgriežiem Rīgas centrā skatāma vides objektu sērija „Ganu ceļš” – koka gotiņas, kuras ganību laukus atradušas parku ielokā vasarīgajā pilsētvidē. Objektu dizaina autore ir Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas apakšnozares 3. kursa studente Guna Poga. 

Astoņpadsmit koka gotiņas un aka izvietotas piecās vietās Rīgas centrā – aiz Latvijas Nacionālās operas, uz Barona ielas pie Vērmanes dārza, uz Brīvības un Kalpaka bulvāra krustojuma, pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un uz Kaļķu ielas.

„Ganu ceļš”, ieskandinot vasaras saulgriežus, tapis Mākslas akadēmijas Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta darbības ietvaros, pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam. Savukārt Vērmaņa dārza apkārtnē un pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja mītošās gotiņas tapušas pēc Kultūras un nemateriālā mantojuma centra ierosmes, gatavojoties Starptautiskajam folkloras festivālam „Baltica 2012”, kas Latvijā norisināsies no š.g. 5. līdz 9. jūlijam. Vides objekti galvaspilsētā būs apskatāmi līdz pat vasaras nogalei.

Gunas Pogas rokraksts Rīgas iedzīvotājiem un viesiem ir pazīstams jau no festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš”, kas Rīgas ziemīgajā ainavā bija skatāms 2011. gada nogalē un 2012. gada sākumā. Festivāla laikā dažādās pilsētas vietās bija izvietoti vides mākslas objekti – radošas interpretācijas par svētku egles tēlu. Gunas Pogas veidotais objekts „Egles liksta”, kas bija apskatāms uz Valdemāra ielas iepretim Mākslas akadēmijai, guva īpaši lielu skatītāju atzinību.

Par Gunu Pogu var lasīt arī portālā „1001 Latvijas mākslinieks” (klikšķināt šeit).