Meklēt
Izvēlne

PUBLISKĀS MĀKSLAS MAINĪGĀ SEJA, NOSLĒDZOŠĀ TIEŠSAISTES SARUNU SESIJA 11. MARTĀ

Vai mēs varam no jauna definēt publiskās mākslas lomu sabiedrībā, ja tās primārā funkcija vairs nav pieminēt vai godināt?

Laikā, kad muzeji un galerijas ir slēgtas un fiziska pieeja mākslas darbiem ir ierobežota, šķiet nav pārsteidzoši, ka pievēršam lielāku uzmanību mākslai publiskā telpā. Centrālā Sentmārtinas mākslas un dizaina koledža (CSM) un Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) sadarbības projekta ietvaros rīkos publisko sarunu sēriju, kurā tuvplānā tiks skatīta vēsture un konteksts no katras institūcijas perspektīvas. Katrā sarunā uzstāsies sarunas līderis no Lielbritānijas un Latvijas, kuri kopā ar maģistrantūras studentiem pievērsīsies abu valstu atšķirību un paralēļu meklējumiem publiskās mākslas tradīcijās. Pētot katras sarunas galveno tēmu un apvienojot idejas no norisēm Eiropas pretējos punktos, tiks veidotas kopīgas atbildes.

Projekta pēdējā publiskā diskusija notiks 11. martā plkst. 16:00 pēc Latvijas laika (plkst. 14:00 pēc Londonas). Sarunu cikls noslēgsies ar likumsakarīgiem, hipotētiskiem un arī pavisam reāliem jautājumiem un risinājumiem par publiskās mākslas atrašanās vietu tuvākajā nākotnē tēmas Lokācija: publiskās mākslas jaunas vietas meklējumi” ietvaros. Pieminekļa cokols ir publiski eksponētās mākslas drošā vieta. Tas apliecina tās statusu, to leģitimizē. Taču sabiedrībai satikšanās ar pieminekli var būt savrupa. Mainot pieminekļa lokāciju, mainot tā nozīmi publiskā telpā, tiek radīti citādāki savstarpējās komunikācijas nosacījumi. Kur - pilsētā vai laukos, kam un kādam būtu jābūt mākslas darbam publiskajā telpā? 

Sarunas līderi: Līga Lindenbauma un Pols Okāns (Paul O’Kane)

Līga Lindenbauma ir mākslas zinātniece un kuratore, kuras uzmanības centrā ilgstoši bijusi kolekciju interpretēšana. Pērn vadījusi Publiskās mākslas programmu "KOPĀ", kuras ietvaros Latvijā tapa 10 jauni publiskās telpas objekti.

Pols Okāns ir mākslinieks, rakstnieks un viens no lektoriem CSM. Viņš publicē dažādos žanros un veidos radītus stāstus, esejas un intervijas par aktuālo mākslā sev un sabiedrībai. Kā lektors viņš veido lekcijas kritikā par mākslas teoriju un populāro kultūru. Savukārt kā mākslinieks Pols pēta attēla vēsturi, tā potenciālu.

Studenti: Olga Meļehina (LMA), Katerina Geiduka (LMA), (CSM), Džeimss Kantijs (James Canty, CSM), Džozefīna Hiblere (Josefine Hübler, CSM), u.c.

Olga Meļehina ir Krievu izcelsmes māksliniece, kura dzīvo un strādā Rīgā. Viņas pamatmateriāls ir māls. Studējusi gan keramikas, gan pašreiz tēlniecības apakšnozarē, Olga savā radošajā praksē apvieno abas prakses, veidojot, būvējot skulpturālus objektus no māliem. Pašreiz viņa interesējas par liela mēroga instalācijām dabiskā vidē, velkot paralēles ar procesuālo un vides mākslu.

Katerina Geiduka ir keramiķe no Baltkrievijas, kura pāris gadus dzīvo Latvijā un studē Latvijas Mākslas akadēmijā. Savos darbos Katerina apvieno tradicionālās keramikas tehnikas ar mūsdienu, kā piemēram,  3D, tādējādi veidojot jaunu pieeju formas un koncepcijas meklējumiem.

Džeimss Kantijs ir multimediju instalāciju mākslinieks no Īrijas. Viņu interesē māksla, kas eksperimentālos un aizraujošos veidos vēro zīmes, krāsas, formas un telpu. Savos pēdējo gadu darbos Džeimss pievērsās pasaules uztveres un mijiedarbības pētīšanai, kura pašreiz pārvērtusies brīvā, asociatīvā un cikliskā ceļojumā, apvienojot organisko ar neorganisko.

Džozefīna Hiblere savos zīmējumos, gleznās, instalācijās, tēlniecības objektos pievēršas identitātes robežu meklējumiem. Darbi ir kā autobiogrāfiski stāstījumi vai sapņu pārskati, kur tiek domāts par identitātes daudzajiem un dažādajiem aspektiem.

Tiešsaistes diskusija vietnē Zoom - 11. martā plkst.16:00

Saite uz diskusiju šeit.
ID: 894 4468 8667
Parole: 301143

Sarunas valoda: angļu, dalība bez maksas

Iepriekš notikušās sarunas, cikla "Publiskās tikšanās" ietvaros, iespējams noklausīties šeit.

Publiskās sarunas programma ir daļa no Centrālās Sentmārtinas mākslas un dizaina koledžas un Latvijas Mākslas akadēmijas sadarbības projekta.