Meklēt
Izvēlne

PULKVEŽA OSKARA KALPAKA BALLE 2020. IEVAS TRILLO PĀRDOMAS PAR REDZĒTO

Šogad ziemas izskaņā, 29. februārī, jau astoņpadsmito gadu pēc kārtas, latviešu studentu korporācijas Selonija, Lettgallia, Talavija, Lettonia, kopā ar pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fondu rīkoja pulkveža Oskara Kalpaka un studentu rotas piemiņai veltītos pasākumus – Kalpaka balli un piemiņas dievkalpojumu. Krāšņā balle, kuru ar savu klātbūtni pagodināja Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi, norisinājās Rīgas Latviešu biedrības namā.

Tradīcija  aizsākusies 1922. gadā, kad noslēdzoties Brīvības Cīņu posmam, tika svinēti Latvijas atbrīvošanas kauju panākumi. Tolaik, godinot cīņubiedru piemiņu, Kalpaka bataljona karavīri iedibināja labdarības akciju, kuras mērķis bija vākt līdzekļus savu kaujās kritušo un ievainoto biedru ģimeņu atbalstam.

2020. gada labdarības balles mērķis – atbalstīt Valsts aizsardzības un patriotisma fondu “Namejs”. Šogad ar vadmotīvu „Atceries savējos”, tika vākti līdzekļi bojāgājušo karavīru bērnu, ģimeņu, starptautisko operāciju un visu veterānu sociālajam atbalstam. Izsolē tika piedāvāti balles dalībnieku un arī mākslinieku ziedoti mākslas darbi. Savus darbus labdarības akcijai ziedojuši Jūrmalas mākslinieku biedrības biedri – akvareliste Līvija Pavlovska un gleznotāja Līga Baņķiere – abas Latvijas mākslas akadēmijas absolventes.  Fotomāksliniece Una Liberte (Jūrmalas mākslinieku biedrības biedre un fotostudijas Aspazija vadītāja) izsolei ziedojusi divas digitālās fotogrāfijas.

Pasākumā ar saviem darbiem piedalījās arī Latvijas mākslas akadēmijas maģistrantūras programmas studentes gleznotāja Baiba Ābelīte un restauratore Inguna Namiķe.

Īpašu interesi izsolē izraisīja izteiksmīgais autortehnikā veidotais Baibas Ābelītes darbs “ Turi buru”,  kas tika pārdots par visaugstāko cenu.

Ballē patīkamā gaisotnē bija iespēja satikt un iepazīt dažādus cilvēkus – diplomātiskā korpusa, valsts institūciju  un bruņoto spēku pārstāvjus, korporāciju biedrus, augstāko mācību iestāžu profesorus un mācībspēkus, sabiedrībā pazīstamus cilvēkus.

Gadu gaitā Kalpaka balle un labdarības akcija kļuvusi par atgādinājumu patriotismam un Tēvzemes mīlestībai. Ikgadējais pasākums mudina sabiedrību izvērtēt patriotisma un arī labdarības lomu katra Latvijas pilsoņa dzīvē.

Ar vērojumiem klātienē dalījās Mākslas zinātnes nodaļas 4. kursa studente Ieva Trillo