Meklēt
Izvēlne

RADIO NABA ĒTERĀ JAUNS VIZUĀLĀS MĀKSLAS STUDENTU RAIDPROJEKTS 'POST FM'

Turpmāk svētdienās plkst. 19:00 Radio NABA ēterā būs dzirdams jauns raidprojekts “POST FM”. Radio NABA sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmijas vizuālās mākslas katedru “Post”, tapis starpdisciplinārs projekts “Post FM” kā paplašinājums nodaļas studentu radošajām praksēm, kurās tiek šķetinātas mākslas idejas dažādos kontekstos. Tverot skaņas neizbēgamu ienākšanu mākslā, “Post FM” šķeļ radio viļņus, lai aicinātu domāt par skaņu viļņu krāvumiem un sekvencēm kā mākslas žestiem, kas jauno mākslinieku rokās ieņēmuši atšķirīgas formas un figūras.

Pirmajā reizē būs dzirdama mākslinieces Annas Malickas skaņas mākslas darbs “Lidōstas radio”. Lidōsta ir fiktīva iestāde celta uz atmiņu pamata - transporta atiešanas stacijas un “Krasta Lido” hibrīds. Kamēr esmu aizpeldējusi līdzi radio viļņiem, izdzirdot kādu senu, pazīstamu melodiju, tikmēr visi klātesošie viesi ir pametuši svētku galdu un steidzās noķert pēdējo autobusu. Es cenšos panākt ceļotājus, bet pieturā vairs nav neviena ... wtf, kur visi palika????

Turpmākajos izlaidumos būs dzirdami Agates Tūnas meditatīvais skaņdarbs “Skaņu gulta”, Madaras Gruntmanes skaņu instalācija “Nav jau saules” un Krišjāņa Elvika audioperformance “Balss”. Katra raidījuma garums ir mainīgs un atkarīgs no mākslinieku skaņdarbu garuma.