Meklēt
Izvēlne

Radošā darbnīca "Ielu horeogrāfija iesācējiem" ar Omēru Krīgeru no Izraēlas

Laikmetīgās mākslas centra (LMC) producētā festivāla „Survival kit 5” ietvaros otrdien un trešdien, 10. un 11. septembrī, norisināsies Omera Krīgera (Omer Krieger) radošā darbnīca „Ielu horeogrāfija iesācējiem”. 

Mākslinieks izaicina ikvienu piedalīties un kopīgi radīt intervences publiskajā telpā, lai izmēģinātu dažādas iespējas, kā cilvēku grupa var izveidot politiskā aktīvismā balstītas situācijas. Darbnīca norisināsies angļu valodā.

Politiskas aktivitātes klātbūtne var būt konfliktējoša, provokatīva un aizraujoša. Tā ir kolektīva prakse, kas pakļauj kopīgo laiku un vietu. Cilvēku ķēde, aplis, saruna, jauna veida demonstrācija – tā ir politiska deja ar pilsētu. Darbnīcā „Ielu horeogrāfija iesācējiem” dalībnieki radīs formas un struktūras, izmantojot savus ķermeņus un īpašus scenogrāfijas elementus kā galvenos instrumentus.

Lai piedalītos darbnīcā, iepriekšējās zināšanas vai prasmes nav nepieciešamas, taču mākslinieks aicina pārcilāt domās šos atslēgas vārdus un rast asociācijas: the Latvian Body (latviešu tauta), Riga Dance (Rīgas deja), beautiful public action workshop (skaisto publisko akciju darbnīca), protest tactics (protesta taktika), how to make a demonstration (kā radīt demonstrāciju), performance of political presence (politiskā performance), basic street choreographies (vienkāršā ielas horeogrāfija), group formations (grupu formācijas), in selected public sites (izvēlētas publiskas vietas).

„Ielu horeogrāfija iesācējiem” pirmajā dienā norisināsies festivāla telpās, Lāčplēša ielā 60, savukārt otrajā dienā darbnīcas dalībnieki dosies pilsētvidē, lai izmēģinātu apgūtās publiskās aktivitātes stratēģijas. Darbnīca gan 10., gan 11. septembrī notiks no 11.00 līdz 19.00.

Pieteikties dalībai iespējams līdz 6. septembrim, rakstot Ramonai Bušai-Virtmanei (ramona.b.virtmane(abols)gmail.com">).

Multimediju mākslinieks Omers Krīgers pēta publisko pieredzi un kolektīvas situācijas, kā arī valsts estētiku, politisko teātri un konflikta skaistumu. Viņš ir performatīvās izpētes grupas „Public Movement” līdzdibinātājs un vadītājs (2006-2011). Pēdējos trīs gadus Krīgers ir Jaunās Publiskās mākslas skolas un festivāla „Under the Mountain” (Jeruzaleme) mākslinieciskais vadītājs.

Par festivālu „Survival Kit”
Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit” radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā. Katru gadu festivāls, ko organizē Laikmetīgās mākslas centrs (LMC), izvēlas jaunu sabiedrībā aktuālu tēmu un aicina māksliniekus un radošo jomu praktiķus reflektēt par to savos darbos. „Survival Kit 5” pievēršas lēnajai revolūcijai, kas aktualizējusi marginalitāti, apvēršot spēka pozīcijas un apšaubot centra dominanci. Tā ir nehierarhiska kustība, kas izaugusi no indivīdu nepieciešamības un attīsta tiešās demokrātijas tradīcijas, savus domubiedrus aicinot nebaidīties gribēt to, ko viņi vēlas.

Vairāk informācijas: Elza Lāma, Laikmetīgās mākslas centrs, E. elza(abols)lcca.lv">, M. 29152346, www.lcca.lv, www.survivalkit.lv.