Meklēt
Izvēlne

Radošo darbu konkurss jauniešiem "Esi krietns, esi PRET korupciju!"

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izsludina radošo darbu konkursu jauniešiem „Esi krietns, esi PRET korupciju!”. KNAB aicina ikvienu skolēnu klasi vai studentu grupu piedalīties korupcijas novēršanas tēmai veltītajā konkursā un ar radošiem līdzekļiem paust savu aicinājumu vērsties pret korupciju un mudināt sabiedrību būt krietniem jeb godprātīgiem. Pieteikumu iesniegšanas termiņš: 2013. gada 31. oktobris.

KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks uzsver: „Ir ļoti būtiski regulāri iesaistīt jauniešus (skolēnus, studentus) diskusijās par tik jūtīgu un svarīgu tēmu kā korupcija. Iedziļinoties šī termina būtībā, tā izpausmēs un sekās ikdienas dzīvē, cilvēks var izdarīt sev vērtīgus secinājumus - korupcija ir nosodāma. Un jo vairāk mēs iesaistīsim šajā sarunā jauniešus, jo lielākas ir mūsu izredzes mainīt „pieaugušo” sabiedrības attieksmi pret korupciju kopumā”.

Jaunieši savu nosodošo attieksmi pret korupciju var paust audio, video, fotogrāfiju, zīmējumu, datorgrafikas vai citā radošā formātā. Radošo darbu konkursā aicinām piedalīties skolēnu klases (5. līdz 9. klase vai 10. līdz 12. klase) un studentu grupas ar vismaz septiņiem dalībniekiem.

Darbi tiks vērtēti divās vecuma grupās (skolēni no 5.-9.klasei; vidusskolēni un studenti) pēc to oriģinalitātes, mākslinieciskuma, vēstījuma emocionālā spēka, izpildījuma kvalitātes un atbilstības konkursa mērķim un tēmai. Pirmās vietas ieguvēji katrā vecuma grupā saņems balvu Ls 100 apmērā, otrās vietas – Ls 85 apmērā un trešās vietas ieguvēji – Ls 50.

Konkurss noslēdzas Starptautiskajā pretkorupcijas dienā 2013. gada 9. decembrī ar konkursa uzvarētāju apbalvošanu. Darbi jāiesniedz līdz 2013. gada 31. oktobrim.

Kopā ar radošo darbu jāiesniedz aizpildīta pieteikuma anketa. Darbs jāiesniedz nogādājot to personīgi KNAB darba dienās no 8.30 – 17.00 Rīgā, Brīvības ielā 104, 2. korpusā vai nosūtot pa pastu uz adresi: Brīvības iela 104, 2. korp., Rīga, LV-1001, ar norādi Starptautiskās pretkorupcijas dienas konkursam, vai atsūtot pa e-pastu, ja nepieciešams, augšupielādējot tos lielu failu pārsūtīšanas sistēmā, piemēram, www.failiem.lv, vai citā, un nosūtot lejupielādes saiti uz e-pastu: konkurss(abols)knab.gov.lv">. Plašāk par darba izpildes nosacījumiem un darbu iesniegšanas kārtību skatiet konkursa nolikumā.