Meklēt
Izvēlne

RIGA ARCHIGRAMS. Jaunā Rīga: pastkartes no mūsdienu pilsētas

Pastkaršu sērija ar nosaukumu ARHIGRAMMAS ir veidojies, savienojot vārdus Arhitektūra + Telegramma. Rīgas Arhigrammas ir konceptuāli radīts pastkaršu komplekts, kur Rīgas pilsētvide un arhitektūra ir aplūkota kopsakarībās. Vecais te satiekas ar jauno. Vēsturiskais te skatīts ciešā mijiedarbībā ar mūsdienīgo. Elitāras pilsētas rezidences te piekļaujas graustiem kaimiņu gruntsgabalos. Arhitektūras ikonas fotoobjektīvs šoreiz ir fiksējis neatrauti no to pilsētvides konteksta, līdzīgi tam, kā to uztver vietējie iedzīvotāji un pilsētas viesi. Tā ir Rīga, kādu mēs to pazītam. Tās ir Rīgas Arhigrammas.

Pastkaršu sērijā iekļauti tādi pazīstami Rīgas arhitektūras un pilsētvides piemēri kā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka, Dzelzceļa tilts, Rīgas rātslaukums, Berga bazārs, arhitekta Šmēlinga nams, fon Heimana nams līdzās Sv. Pētera baznīcai, biroja ēka pie Vecās Ģertrūdes baznīcas, Rīdzenes rezidence, Ķengaraga promenāde un Televīzijas tornis, biroju ēka Ostas skati, tirdzniecības pasāža Galerija Centrs, Mercedes-Benz auto tirdzniecības centrs un Zinātņu akadēmijas ēka, Swedbank centrālā ēka un Ķīpsalas koka apbūve.

Šī pastkaršu sērija izdota saistībā ar ceļojošo arhitektūras izstādi „9 Rīgas stāvokļi: pilsētas
atjaunošanās un transformācijas – Rīgas pilsētvide un arhitektūra”.

Izdevēji: Megaphone Publishers
Fotogrāfijas: Aivars Siliņš
Grafikas dizains: Artis Tauriņš, Geo Reisinger

"Rīgas Arhigrammas" atrodamas "Look at Riga", Kalnciema kvartālā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Zīmolu fonda veikalos (izstāžu zālē "Arsenāls", Rīgas Biržā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā), karšu izdevniecības "Jāņa sēta" veikalos, grāmatnīcās "Globuss", "Latvijas Grāmata", "Elkor Gift Shop", "Valda Ošiņa kancelejā", kā arī sazinoties ar izdevniecību "Megaphone Publishers": megaphone.publishers(abols)gmail.com">.