Meklēt
Izvēlne

Rīgā viesosies zviedru fotomeistars Anderss Petersens

2012. gada 26. un 27. janvārī Rīgā viesosies pasaulslavenais zviedru fotogrāfs Anderss Petersens. 

Ceturtdien, 26. janvārī Ziemeļu Ministru padomes biroja telpās, Marijas ielā 13/3, sadarbībā ar žurnālu Fotokvartāls, tiks organizēta portfolio skate Latvijas fotogrāfiem. Tā būs reta iespēja tikties ar vienu no Eiropas ievērojamākiem fotogrāfiem Andersu Petersenu, lai individuāli parādītu savus portfolio, saņemtu vērtējumu un ieteikumus turpmākajā darbā. Portfolio skatē Petersens apskatīs līdz 10 fotogrāfu portfolio, katram autoram veltot 20-25 minūtes. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, interesentiem jāpiesakās līdz 22. janvārim, iesūtot 6 līdz 10 darbus uz e-pastu info(abols)norden.lv">, norādot vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju – e-pastu un tālruni. Skatei atlasītie autori par dalību tiks informēti vēlākais 24. janvārī.

Savukārt piektdien, 27. janvārī, plkst. 18:00 Rīgas Kongresu nama konferenču zālē visi interesenti tiek aicināti uz Andersa Petersena radošo vakaru jeb artistʹs talk, kurā fotogrāfs stāstīs par savu radošo darbību, iepazīstinās ar darbiem un demonstrēs filmu fragmentus. Tikšanās ar Andersu Petersenu notiks angļu valodā (bez tulkojuma). Ieeja brīva.

Anderss Petersens ir viens no šī brīža ietekmīgākajiem fotogrāfiem Eiropā, kas ar saviem darbiem pārsteidz jau kopš savas debijas 60. gadu beigās. Vienā no pirmajām sērijām viņš fotografēja Hamburgas nakts dzīvi kafejnīcā Café Lehmitz, iemūžinot iedzērušus cilvēkus, prostitūtas, transvestītus un mīlniekus. Grāmata tika izdota 1978. gadā un ieguva milzu popularitāti. Kopš tā laika Petersens izdevis vairāk nekā 20 fotoalbumu. Fotogrāfa rokraksts – kontrastainas, graudainas melnbaltas fotogrāfijas – visus šos gadus palicis nemainīgs.

Šobrīd Anderss Petersens vada seminārus un radošās darbnīcas visā pasaulē un viņam ir sava fotodarbnīca Stokholmā.

Mājas lapa:
www.anderspetersen.se