Meklēt
Izvēlne

RIXC GALERIJĀ BŪS APSKATĀMA MARTINA VIZBUĻA IZSTĀDE "if(){} else{} || else if(){}"

17. jūnijā, plkst. 18:00, RIXC galerijā, Lenču ielā 2 norisināsies Martina Vizbuļa izstādes  “if(){} else{} || else if(){}”  atklāšana. Izstādē mākslinieks padarīs redzamus “nevizuālos” telpas datus, tādus kā trokšņu līmenis, alkohola molekulu klātesamība gaisā, u.c., vizualizējot tos sensoro datu reālisma mākslas instalācijā.

Telpām, kurās mēs ikdienā uzturamies mēdz būt katrai sava īpaša atmosfēra. Martins Vizbulis izstādē šo atmosfēru jeb noskaņu izmanto kā materiālu saviem darbiem. Autors radījis vairākus īpašus datu uzkrājējus kā abstraktus ciļņus, kas aprīkoti ar sensoriem un izvietoti dažādās telpās: koncertzālē, krogā, autora mājās un galerijā. Ievāktie dati, tādi kā gaisa temperatūra, trokšņu līmenis, gaismas intensitāte un alkohola molekulu klātesamība gaisā, vizualizēti unikālās, no elektronisko shēmu platēm veidotās datu ainavās, ko autors dēvē par sensoro datu reālismu. Datu vācēji ievākto informāciju nosūta uz mākslinieka serveri, veidojot datubāzi, no kuras mākslinieks atlasa interesantākās epizodes, radot datu mākslas instalāciju.

Martins Vizbulis ir LMA Vizuālās komunikācijas nodaļas bakalaura un maģistra programmu absolvents un LMA Audiovizuālās mediju mākslas nodaļas Vides mākslas apakšnozares vadītājs. Savā radošajā darbībā jau vairākus gadus Martins Vizbulis aizrāvies ar mikrokontrolieru un dažādu sensoru studijām, kas mākslas darbiem piešķir tiešu komunikācijas funkciju ar skatītāju. Mikrokontrolieru un sensoru studijas mākslinieks pasniedz studentiem Latvijas Mākslas akadēmijā, sadarbībā ar pasniedzēju Alvi Misjunu un studentiem, savienojot realitāti ar virtuālo realitāti.

Izstāde ir apskatāma līdz 3. septembrim, RIXC galerijā, Lenču ielā 2.

RIXC galerijas darba laiks: no trešdienas līdz sestdienai plkst. 12.00-18.00.