Meklēt
Izvēlne

Rūdolfa Matīsa Tropa personālizstāde „Aptuvenā patiesība”

Rūdolfs Matīss Trops iepazīstina ar savu otro personālizstādi „Aptuvenā patiesība”, kas no 2015. gada 13. marta līdz 11. aprīlim būs aplūkojama Radošo darbu galerijas Izstāžu telpā. Ekspozīcijā aplūkojama mākslinieka jaunāko darbu sērija, kas apmeklētāju rosina izvērtēt, cik lielā mērā šķietami zināmais atbilst patiesajam. 

Kā piemēru mākslinieks min sabiedriskos medijus, kas mēdz izmantot statistiku, to novirzot noteiktā virzienā, lai manipulētu ar informācijas patērētāju un veidotu vienpusīgu savu mērķu pildošu skatījumu (aplamības). Uztverot šādu informāciju, mēs radām savu viedokli, kas var neatbilst pirmavotam.

Līdzīgs ir piemērs par presē tik bieži aprakstīto „sūro, grūto lauku dzīvi” – iedzīvotāji sūdzas, ka viss ir slikti, visi dzer, nestrādā, brauc uz ārzemēm, pamet savas mājas, tiek likvidēti ciemi... Bet vai esat tur bijuši? Cik viegli jūs varētu atrast medijos raksturoto vietu?

Izstādē apskatāmie darbi ļauj nonākt pie atziņas, ka nekas tā līdz galam nav uztverams un saprotams, attiecīgi - uz neko līdz galam nevar paļauties... Bet varbūt tomēr var? Šis jautājums ikvienu var mudināt izvērtēt „patiesību”, patiesumu un savu spēju skaidri saskatīt lietas.

Rūdolfs Matīss Trops ieguvis bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozarē un pašlaik studē maģistrantūrā.

Autors aicina visus interesentus uz tikšanos un sarunām izstādē 10. aprīlī plkst. 18.00.


Norises vieta:
Radošo darbu galerijas Izstāžu telpa,
Artilērijas iela 9, Rīga