Meklēt
Izvēlne

Rūtas Irbes Tropas un Rūdolfa Matīsa Tropa izstāde "Redzējuma apziņa"

No 2014. gada 3. jūlija līdz 9. augustam Radošo darbu galerijas Izstāžu telpā būs iespējams apskatīt Rūtas Irbes Tropas un Rūdolfa Matīsa Tropa izstādi „Redzējuma apziņa”. Vienā izstādes telpā tiks izstādīti gan grafikas, gan arī tēlniecības darbi. Šajā izstādē apzinātā realitāte un loģika tiek pretnostatīta bezapziņas impulsiem, kas veido vienotu pasaules uztveri. 

Izstādē būs apskatāmas trīs grafikas dabu sērijas un divi tēlniecības darbi. Grafikas darbos caur ģeometriskajām formām mākslinieks liek paskatīties uz cilvēku pasaules redzējumu, uz to, kā cilvēks redz, piemēram, mēģinot saskatīt, kā pats lūkojas spogulī. Darbi nav tiešas metaforas, tās ir detaļas no pieņēmumu piesātinātās pasaules. It kā tieši un konkrēti, bet tomēr nav. Tas ir spēļu laukums, kurā katrs ar iztēles palīdzību var uzcelt savu smilšu pili.

Savukārt ar tēlniecības darbiem tiek pausts neapzinātais pasaules redzējums. Caur pieskārienu cilvēks iepazīst pasauli un vienlaicīgi pasaule iepazīst arī cilvēku, atklājot tā visdziļākos dvēseles stūrus, ko apzinātais prāts, iespējams, vēl nav noformulējis. Caur darbu plastisko virsmu parādās telpas un dzīves ritma izjūta. Dažkārt, lai labāk saprastu, tikai jāsajūt, nevis jāizdomā.

Virsma un struktūra eksistē vienlaicīgi savstarpējā atkarībā. Ārpusē esošais izgaist, lai sastaptos ar to, kas ir iekšā, bet iekšpusē esošais izgaist, lai sastaptos ar to, kas ir ārā.1

Rūdolfs Matīss Trops piedalījies vairākās grupu izstādēs, no tām nesenākā izstāde „Kontakts” galerijā Daugava š. g. jūnijā.

1 Smitsons R. (2009). „Rakstu krājums”. Rīga: Latvijas Mākslas akadēmija. VKN. – 6. lpp.

Darba laiks:
Pirmdien–piektdien: 10.00–19.00
Sestdien: 11.00–15.00
Svētdien: slēgts

Radošo darbu galerija
Artilērijas iela 9, Rīga
www.rdg.lv