Meklēt
Izvēlne

LĪDZ 12. SEPTEMBRIM SABILĒ APLŪKOJAMA IZSTĀDE „IEDZIĻINOS SEVĪ — tevī, viņā, jūsos, mūsos, visos...”

2021. gada 18. jūnijā pirmoreiz durvis vēra Talsu novada pašvaldības iestāde “Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs”, kas atrodas atjaunotajā Sabiles sinagogas ēkā Strautu ielā 4, Sabilē. Svinīgā pasākuma ietvaros notika Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju darbu izstādes „IEDZIĻINOS SEVĪ — tevī, viņā, jūsos, mūsos, visos...” atklāšana. Izstādē apskatāmi LMA glezniecības, tēlniecības, grafikas un vizuālas komunikācijas apakšnozaru studentu un viņu pasniedzēju jaunākie darbi.

Izstādes uzmanības centrā — indivīds (politkorekts), jo 2021. studiju gada sākumā akadēmijas dažādās nodaļās studentiem tika uzdots uzdevums radīt savus pašportretus vai līdzcilvēku, draugu, dzīvesbiedru vai ģimenes locekļu portretus. Studenti darbos atklāj savas emocionālās dzīves specifiku, jūtu un pārdzīvojumu spēku, kas vērtējams kā paša apzinātu domu un jūtu pārbaude. Psiholoģijā to dēvē pa introspekcijas procesu, kas balstās uz garīgā stāvokļa novērošanu, ideju, emociju un jūtu padziļinātu atspoguļošanu, kas saistīta ar cilvēka pašrefleksiju. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ne tikai ar studentu iekšējās pasaules atspoguļojumu, bet arī ar akadēmijas pasniedzēju darbiem, kuri studentiem palīdzējuši koncentrēties, iedziļināties sevī un īstenot radošās idejas.

Izstādē piedalās studenti: Krišjānis Beļavskis, Roberts Brastiņš, Agnese Broka, Alīna Burlakova, Beatrise Estere Kaminska, Lauma Kokoreviča, Oto Holgers Ozoliņš, Sanda Urmane, Anna Prokofjeva, Māris Konoņenko, Līga Trēgere, Karīna Volbeta, Kristaps Kramiņš, Elizabete Andersone, Andžela Gigele, Terēze Medne, Elīna Salnāja, Avelīna Krastiņa, Elīza Kristīne Kleine-Šablinska, Luīze Rukšāne, pasniedzēji: Kristians Brekte, Gļebs Panteļējevs, Atis Jākobsons, Martins Vizbulis, Andris Vītoliņš, Kristaps Zariņš.

Izstāde pieejama apskatei līdz 12. septembrim.
Darba laiks: pirmdiena – sestdiena 10.00 – 17.00, svētdiena 11.00 – 16.00

Latvijas Mākslas akadēmijas sadarbība ar topošo Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centru aizsākās 2018. gadā, kad LMA aulā tika parakstīta vienošanās par projekta “Jēkaba ceļa kultūras mantojuma un mākslas jaunrades magnēti” īstenošanu. Projekta ietvaros Kurzemes kartē tika atjaunotas un jaunradītas kultūrvietas Pedvālē, Sabilē, Kuldīgā un Alsungā, atbalsta tādas kultūrtelpas veidošanos, kas, cienot kultūras mantojumu un tradīciju saglabāšanu nākamajām paaudzēm, virzās uz radošas, izglītotas un ekonomiski aktīvas vides radīšanu.

Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrs kā viens no atjaunotiem un ievērības cienīgiem kultūrvēsturiskiem pieminekļiem iekļauts Latvijas Republikas Kultūras ministrijas komunikācijas kampaņā “Atrastā Latvija”. 

Izstādes kuratore: Inese Rozentāla
mob.tel.: +371 22307302