Meklēt
Izvēlne

Saeimā aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde

No 2013. gada 13. jūnija līdz 19. jūnijam Saeimas nama Lielajā vestibilā ir apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbu izstāde, kas tapusi projekta „Saeimas stāsti. Latvijas Mākslas akadēmijas studenti Saeimā” ietvaros. 

Projekta gaitā, sekojot Saeimas ikdienas darbam, deviņu Mākslas akadēmijas apakšnozaru studenti dažādās tehnikās un formātos radīja mākslas darbus, stāstot savu stāstu par Saeimas notikumiem, situācijām un spilgtajiem parlamenta dzīves mirkļiem.

„Tas ir ļoti vērtīgi – paskatīties uz sevi no malas, kā mūs, Saeimas deputātus, redz radoši jauni cilvēki.” To sacīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, š.g. 13. jūnijā atklājot studentu mākslas darbu izstādi. Projekta izstādes atklāšana ir ļoti jauks brīdis saspringtajā darba posmā neilgi pirms Saeimas sesijas beigām, kas ļauj katram pasmaidīt no sirds, uzsvēra Solvita Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja aicināja deputātus vērīgi ielūkoties šajos jauno mākslinieku darbos un ņemt vērā tajos redzamo, taču vienlaikus – palūkoties uz tiem ar smaidu.

Topošie mākslinieki arī iepriekš iesaistījušies parlamenta un mākslas skolu kopprojektos, skicējot Saeimas sēdes ceturtdienās un Saeimas nama interjeru, tāpēc arī pats parlaments ir kļuvis par vietu, kur top mākslas darbi. Šogad jaunie mākslinieki iemūžināja arī Saeimas komisiju sēžu norisi un citus Saeimas pasākumus. Par iedvesmu darbu tapšanā kalpoja arī pati Saeimas ēka, tās gaiteņi un plašās zāles.

Saeimas sadarbība ar Latvijas Mākslas akadēmiju tiek īstenota jau trešo gadu. Pērn projekta ietvaros Saeimas namā tika atklāta Mākslas akadēmijas studentu zīmēto un gleznoto deputātu portretu izstāde „Portretu darbnīca 2012. Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studenti Saeimā”.

Saeimai ar mākslas izglītības iestādēm ir izveidojusies cieša sadarbība, rīkojot dažādus sadarbības projektus, tostarp izstādes. Piemēram, 2012.gada sākumā Latvijas Mākslas akadēmijas studenti zīmēja un gleznoja deputātu portretus, savukārt 2010.gada martā Saeimas namā tika atklāta Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas diplomdarbu izstāde, kā arī Mazās mākslas skolas audzēkņi pirms Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienas zīmēja Saeimas interjeru svētku rotā. Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā bija aplūkojami arī Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbi, kuros mazie mākslinieki atklāja savu skatījumu uz parlamenta ēku un tās interjeru.

Fotogrāfijas no izstādes atklāšanas aplūkojamas Saeimas mājas lapā (klikšķināt šeit).