Meklēt
Izvēlne

Sanktpēterburgā atklāta Anitas Paegles bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde "Rīgas pasakas"

No 2014. gada 21. jūlija līdz 14. augustam Krievijas Nacionālajā bibliotēkā Sanktpēterburgā aplūkojama mākslinieces, „Latvijas Mākslas akadēmijas balvas 2014” laureātes Anitas Paegles bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde „Rīgas pasakas”. Izstāde ir viens no sadarbības projektiem, kas tapis Latvijas Mākslas akadēmijas un Krievijas Nacionālās bibliotēkas Sanktpēterburgā noslēgtā sadarbības līguma ietvaros. 

Krievijas Nacionālā bibliotēka Sanktpēterburgā ir senākā publiskā bibliotēka valstī un atzīta par vienu no nozīmīgākajām grāmatu krātuvēm pasaulē. Tās pārziņā atrodas Krievijā otrs lielākais krājums, kurā atrodamas ne tikai nozīmīgas grāmatas, bet arī vērtīgas grafiku un plakātu kolekcijas, kā arī plaša Rīgas kartiņu kolekcija – tostarp kartiņas, kurās atainota Latvijas Mākslas akadēmija.

Ārvalstu viesmākslinieki, galvenokārt ar grupu izstādēm, bibliotēkā viesojas regulāri, taču Latvijas Mākslas akadēmija ir īpaši gandarīta, ka bibliotēka uzaicinājusi izcilo ilustratori Anitu Paegli veidot personālizstādi un piedāvājusi to iekārtot vienā no bibliotēkas ievērojamākajām telpām – estampu zālē. Šobrīd notiek sarunas par iespējām veidot bibliotēkas krājuma izstādi arī Latvijā.

Nākošā nozīmīgā bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde, kas tiek veidota Latvijas Mākslas akadēmijai sadarbojoties ar Latvijas Republikas vēstniecību Londonā un atzīmējot Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas statusu, gaidāma 2014. gada rudenī Vestminsteras Uzziņu bibliotēkā Londonā, Lielbritānijā. Izstādē būs pārstāvēti pieci mākslinieki no Latvijas – Zane Lūse, Aleksejs Naumovs, Anita Paegle, Juris Petraškevičs un Indra Sproģe.