Meklēt
Izvēlne

“SDSI" STUDIJU PROGRAMMA UN LIDOSTA “RĪGA” UZSĀK INOVATĪVU SADARBĪBAS PROJEKTU PAKALPOJUMU DIZAINĀ

Erasmus Mundus kopīgā maģistra studiju programma “Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas” (SDSI) un lidosta “Rīga” uzsāk inovatīvu sadarbības projektu, kura mērķis ir paplašināt uzņēmējdarbības un akadēmiskā sektora sadarbības robežas. 

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš uzsver: “Šī ir īpaša koprades forma akadēmiskās vides un industrijas sadarbībai. Studenti iejutīsies pakalpojumu dizaina aģentūras lomā, strādājot ar reāliem lidostas “Rīga” darba uzdevumiem, savukārt lidosta “Rīga” uzņemsies klienta lomu. Šādi mūsu studentiem būs iespēja praktizēt akadēmiskās zināšanas, un gala rezultātā ieguvēji ir visas iesaistītās puses.” Lidostas “Rīga” pakalpojumu izaicinājumu un inovāciju stimulēšanai tiks pielietoti dizaina domāšanas principi un pakalpojumu dizaina metodes.

Ceram, ka šī praktiskā pieredze bagātinās studentu izpratni par pakalpojumu dizainu un tā iespējamo ietekmi, un otrādi: šī iniciatīva un sadarbība piedāvā lidostai “Rīga” iespēju pārbaudīt un novērot, kā pakalpojumu dizaina metodes veicina inovācijas procesus, ” stāsta lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Papildus projekta tiešajam uzdevumam šīs sadarbības mērķis ir veicināt arī vispārēju izpratni par pakalpojumu dizainu Latvijā, izgaismojot šīs disciplīnas spēku labākas pakalpojumu pieredzes un inovatīvu risinājumu radīšanā. Sadarbība arī mazinās nošķīrumu starp teoriju un praksi, dodot studentiem iespēju pielietot savas zināšanas un prasmes reālā pakalpojumu vidē.

Sadarbība oficiāli sākas ar aizraujošu ekskursiju lidostā “Rīga” 2023. gada 21. septembrī, kur studentus ar projektu iepazīstinās lidostas “Rīga” valdes loceklis Artūrs Saveļjevs. Projekta kulminācija būs studentu komandu noslēguma prezentācijās 2024. gada janvārī, kur viņi iepazīstinās ar saviem pakalpojumu risinājumiem un inovāciju idejām lidostai “Rīga”. 

SDSI studiju programmu kopīgi īsteno Latvijas Mākslas akadēmija (vadošais partneris), Lapzemes Universitāte Somijā, Igaunijas Mākslas akadēmija un Stokholmas Ekonomikas augstskola Rīgā. Tās īstenošanu līdzfinansē Eiropas Savienība - SDSI ir iekļauta prestižo Erasmus Mundus studiju programmu katalogā. Programmas mērķis ir izglītot nākotnes pakalpojumu dizaineru un novatoru paaudzi. 2023. gada septembrī studijas SDSI programmā uzsāka 32 starptautiski studenti no visas pasaules, kuri š.g. pavasarī veiksmīgi izturēja atlasi 700 kandidātu konkursā.