Meklēt
Izvēlne

"SEB stipendija glezniecībā" piešķirta Kristapam Priedem

2017. gada 20. aprīlī Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) par darbu "UNIVERSUM" (2017) tika apbalvots "SEB stipendija glezniecībā – Hipotēze" konkursa uzvarētājs - Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares maģistrantūras programmas 2. kursa students Kristaps Priede.

Latvijas Mākslas akadēmijas un SEB bankas rīkotais konkurss norisinās jau devīto reizi. Šī gada konkursa izstādes tēma "hipotēze" izvēlēta, lai mudinātu studentus vienas tēmas ietvaros risināt dažādus tās skatpunktus, tādējādi iedarbinot mākslas kā domāšanas medija spēcīgo lomu un risinot sarunu ar savu skatītāju. Līdz apbalvošanas dienai, 20. aprīlim, arī ikvienam interesentam bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko mākslas darbu. Apmeklētāju simpātijas balva piešķirta maģistrantūras programmas, Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares 2. kursa studentei Ievai Kampei par gleznu "Sargā mani zem palmas" (2017). Savukārt LMA veicināšanas balvu par darbu "Apziņas fiksācija" ieguvusi Glezniecības apakšnozares bakalaura programmas 4. kursa studente Kristīne Kutepova.

“SEB bankas stipendijas mērķis ir ne tikai atbalstīt talantīgus un spējīgus jauniešus, bet arī caur atbalstu konkrētam cilvēkiem sniegt plašāku ieguvumu – gan konkrētajai nozarei, gan sabiedrībai un valstij kopumā. Tādēļ šī stipendija ir novērtējums Kristapa talantam, taču kopā ar stipendiju mēs uzticam arī atbildību šo talantu pilnveidot un attīstīt, nepazaudēt mērķtiecību un tieksmi sasniegt augstus mērķus,” uzsvēra SEB bankas Private Banking vadītāja Aija Miķelsone.

"Lepojamies par ilggadējo sadarbību ar SEB banku un daudzajiem talantīgajiem LMA studentiem, kuri šo gadu gaitā ir ieguvuši "SEB stipendiju glezniecībā"! Šī gada konkurence uz laureāta titulu bija īpaši sīva, tāpēc žūrijas komisija nolēma pirmoreiz piešķirt LMA veicināšanas balvu, kas ļaus tās ieguvējai Kristīnei Kutepovai smelties radošu iedvesmu kādā no Eiropas Savienības valstīm," uzsver LMA rektors prof. Aleksejs Naumovs.

Darbus apbalvošanai no konkursā iesniegtā plašā klāsta izvēlējusies žūrija: LMA rektors Aleksejs Naumovs, LMA Prorektors studiju un zinātniskajā darbā Prof. Dr. art. Andris Teikmanis, LMA Glezniecības katedras vadītājs doc. Andris Vītoliņš, LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja doc. Elīna Ģibiete, SEB bankas vadītāja Ieva Tetere, SEB bankas Private Banking vadītāja Aija Miķelsone, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

Mākslas akadēmijā „SEB stipendija glezniecībā" pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, un par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā - Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā - Madara Neikena, 2015. gadā stipendiju par darbu "Iekšpus cimda" ieguva Glezniecības apakšnozares 3. kursa studente Zīle Ziemele, savukārt 2016. gadā stipendiju par darbu "Melanholija" ieguva Glezniecības apakšnozares maģistrantūras 2. kursa studente Sandra Strēle.