Meklēt
Izvēlne

Seminārs par Rīgas koka arhitektūras vēsturi un Kalnciema kvartāla apkaimes attīstību un reģenerāciju

Atsaucoties uz publikas lielo interesei, 2015.gada 14.maijā Kalnciema kvartālā atkārtoti notiks izglītojošs seminārs par „Rīgas koka arhitektūras vēsturi un Kalnciema kvartāla apkaimes attīstību un reģenerāciju”, kuru vadīs mākslas vēsturniece, Rīgas arhitektūras vēstures pētniece un Latvijas Mākslas akadēmijas doktorante Inga Karlštrēma.

Rīgas koka arhitektūras mantojums ir viens no nosacījumiem Rīgas vēsturiskā centra iekļaušanai UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Līdz ar šī mantojuma atzīšanu, ir radies pieprasījums pēc Rīgas koka arhitektūras tēmai veltītām ekskursijām ārzemju viesiem, līdz ar to arī nepieciešamība Rīgas tūrisma gidiem celt savu kvalifikāciju un paplašināt zināšanas par šo Rīgas arhitektūras mantojuma daļu.

Lai nodrošinātu Rīgas koka arhitektūras mantojuma popularizēšanas kvalitāti atbilstoši Rīgas apbūves rakstura specifikai, nodibinājums ”Koka arhitektūras fonds” semināra ietvaros piedāvā padziļināti izzināt sekojošas tēmas: Rīgas koka arhitektūra plašākā pilsētbūvniecības vēstures un pilsētas attīstības kontekstā; Vispārējs Rīgas koka arhitektūrā sastopamo būvniecības tehnoloģiju un ēku stilistikas raksturojums; Kalnciema ielas tuvējās apkaimes vēsture un Āgenskalna ūdenstorņa nozīme Pārdaugavas izaugsmē; komunālās saimniecības pakalpojumu pieejamība tuvajā Pārdaugavā 19. un 20. gs. mijā; Kalnciema kvartāla ēku būvvēsture un kvartāla reģenerācija pēdējo 15 gadu laikā; Rīgas koka arhitektūras mantojuma kultūrvēsturiskā nozīme un statuss pieminekļu aizsardzības kontekstā.

Semināra dalībniekiem būs iespēja arī apmeklēt atjaunošanas procesā esošo koka ēku Kalnciema ielā 33, nr.2, kas 2015. gada rudenī vērs durvis apmeklētājiem kā „Koka arhitektūras centrs „Kalnciema kvartāls””.


Vieta un laiks: 2015.gada 14.maijs no plkst. 17:00 līdz 21:30 / Kalnciema kvartāls, Kalnciema iela 35, Rīga.

Maksa par dalību seminārā 20 EUR. Lūdzam semināram iepriekš pieteikties, rakstot: kultura(abols)kalnciemakvartals.lv">.

Semināra organizētājs: Nodibinājums „Koka Arhitektūras fonds”


Sekojiet aktuālajai informācijai:
www.facebook.com/kalnciemaiela
www.twitter.com/kalnciemaiela
www.kalnciemaiela.lv