Meklēt
Izvēlne

Starptautiskā tēlniecības kvadriennāle Rīga 2012

Viens no nozīmīgākajiem mākslas pasākumiem šogad, tēlniecības kvadriennāle Rīga 2012 „Integrācijas anatomija”, noritēs no 5. oktrobra līdz 25. novembrim. Kā simboliska notikumu koordinātas ass izvēlēta Brīvības un Uzvaras pieminekļu apkārtne. Tēlniecības kvadriennāles izstādes atklāšana Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā notiks š.g. 5. oktobrī plkst. 17.00. 

Pasākumu norises vietas izvēlētas apzināti - kvadriennāles skatiens vērsts uz jūtīgu tēmu, proti, sabiedrības integrāciju visdažādākajos aspektos. Ir pienācis laiks to drosmīgi pārnest mākslas medijā, kas, iespējams, ir, ja ne vienīgais, tad viens no godīgākajiem, patiesākajiem un atklātākajiem medijiem, spējīgs par to runāt. Organizatori vēlas raisīt publiskas diskusijas par to, kā mūsdienās ne tikai saglabāt savu nacionālo pašapziņu, bet arī sadzīvot ar citām kultūrām, valodām un reliģijām. Vairāk kā 20 mākslinieki aicināti pētīt, cik liela ir dažādo kultūru mijiedarbība nesenajā pagātnē, tagadnē un nākotnē.

Atklāta, sociāli aktīva un dažādus politiskus kontekstus un situācijas reflektējoša māksla paplašinās Latvijas iedzīvotāju izpratni par procesiem, kuros mēs visi esam iesaistīti un aicinās iepazīt to, kā Latvijas un citu Eiropas un pasaules tautu mākslinieki interpretē šīs aktuālās tēmas. Pasākuma uzmanības centrā būs personiskā pieredze kā kolektīvās pieredzes sastāvdaļa.

Tēlniecības Kvadriennāle RĪGA 2012 „Integrācijas anatomija” ietvaros norisināsies izstādes, starptautiska konference par publiskās mākslas sociālajiem aspektiem, dažādi izglītojoši projekti, sarunu cikli un citas aktivitātes.

Pasākuma galvenais mērķis un uzstādījums kopumā ir mazināt mākslas un kultūras elitārismu, padarot to maksimāli pieejamu ikvienam sabiedrības loceklim, tādēļ gan izstādes, gan visi pasākumi būs bez ieejas maksas.

Tēlniecības kvadriennāle Rīgā ar četru gadu intervālu notiek jau kopš 1972. gada. No 2004. gada kvadriennāles organizē Mākslas Menedžmenta un Informācijas centrs (MMIC). Projekta kuratori ir mākslinieki Aigars Bikše un Ivars Drulle, kā arī mākslas zinātniece Inese Baranovska. Šogad notiks jau 11. kvadriennāle 40 gadu laikā.

Sīkāka informācija par Tēlniecības kvadriennāli atrodama mājas lapā www.squadrennial.eu.

Izstādes darba laiks:
Katru dienu no 11.00 līdz 17.00

Norises vieta:
Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs
Uzvaras bulvāris 2a, Rīga
Mājas lapa: www.railwaymuseum.lv