Meklēt
Izvēlne

Starptautiskā vasaras plenēra izstāde „Kā tas nāk”

No 2014. gada 7. augusta līdz 30. augustam Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā būs skatāma Starptautiskā vasaras plenēra izstāde "Kā tas nāk”. Atklāšana – 7. augustā plkst. 15.00 Pils ielā 2, Kuldīgā.

Šogad Kuldīgā notika Starptautiskā glezniecības rezidence – turpinājums ikgadējam projektam, kas transformējies no vēsturiskās glezniecības studentu vasaras plenēra tradīcijas. Tajā piedalījās mākslinieki un ap 30 studentu no Latvijas, Lietuvas un Francijas, lai pilnveidotu tehniskās prasmes un meistarību mākslā, satiktu domubiedrus no Eiropas akadēmijām un mēneša laikā paveikto sagatavotu izstādei. Glezniecības rezidenci vadīja mākslinieki Linas Landzberģis (Linas Liandzbergis) no Lietuvas, Džons Kornu (John Cornu) no Francijas un Andris Eglītis no Latvijas.

2015. gada rezidencē dalībnieku uzmanība tika vērsta ne tikai uz prasmi tehniski attēlot dabā redzamo, bet arī nepieciešamību domāt par un ap mākslas darbu un tā būtību. Vai mākslas darbs ir medijs, lai izteiktu vēstījumu savai auditorijai? Kādēļ studenti izvēlējušies studēt mākslu? Ko viņi vēlas panākt ar saviem darbiem un kāda mūsdienās ir mijiedarbība starp radošajiem vēstījumiem un skatītāja izpratni par tiem? Marina Abramoviča kādā intervijā uz jautājumu, kas ir mākslinieks, atbildēja - māksliniek ir tas, kurš nevar neradīt. Tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc mēs pulcējam studentus, pasniedzējus, lektorus un apmeklētājus no visas pasaules, - lai uzzinātu, kas tad ir tas, ko nevar neradīt, tādējādi arī mēģinot saprast, kas ir tas, ko nevar nerādīt.

Izstādes apskatāmas:
7. - 30. augusts Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerija (Kuldīga, Latvija)
4.-19. septembris - Pamenkalnio Galerija (Viļņa, Lietuva)