Meklēt
Izvēlne

Starptautiska zinātniska konference „Kreisuma ideja kultūrā. Parole – Asja”

Latvijas Kultūras akadēmija aicina pieteikt referātus starptautiskai konferencei „Kreisuma ideja kultūrā”, kas tiek organizēta plašāka zinātniski mākslinieciska projekta „Parole - Asja” ietvaros. 

Asja ir teātra režisore Annas Lācis (1891-1979) – fascinējoša personība, spilgts piemērs tam, kā kreisuma idejas ietekmējušas cilvēku personiskās un radošās biogrāfijas.

20. gadsimta mākslinieciskajā kultūrā un teorētiskajā domā gan Rietumu, gan Austrumeiropas zemēs kreisuma ideoloģijai – no sociāldemokrātijas līdz komunismam – bija būtiska nozīme, un tā jūtami ietekmējusi sabiedrību. Aicinām piedalīties konferencē ar referātiem, kas analizētu kreisuma izpratnes dinamiku laikā un telpā, kreisās idejas pasaules un Latvijas vēstures, kultūras un mākslas kontekstā, tāpat arī sīkāk analizētu saikni ar kreisumu kā konkrētu radošu personību pasaules uzskata iezīmi.

Konferences tēmu loks:
1) Annas Lācis fenomens – režisores biogrāfijas un daiļrades pētījumi;
2) kreisuma ideja pasaulē un Latvijā;
3) Valters Benjamins un mākslinieciskā kultūra Latvijā un pasaulē;
4) politiskais un sociāli aktīvais teātris 20. un 21. gadsimta kultūrā;
5) teātris un bērnu auditorija vēsturiskā un idejiskā aspektā.

Konferences norises laiks: 2015. gada 6. - 7. marts, Latvijas Kultūras akadēmijas teātra māja Zirgu pasts.

Paralēli konferencei 2015. gada 6.-8. martā notiks projekta „Parole-Asja” pasākumu komplekss: izstādes „Teātris par taisnīgu sabiedrību” atklāšana Valmieras Drāmas teātrī, Bertolta Brehta lugas iestudējuma pirmizrāde Teātra mājā Zirgu pasts (rež. Māra Ķimele, lomās Latvijas Kultūras akadēmijas topošie aktieri), performance „Valtera Benjamina dzīvoklis” u. c. Visos pasākumos konferences dalībniekiem tiek nodrošināta bezmaksas ieeja!

Referāta tēmu un tās izklāstu apjomā līdz 300 vārdiem lūdzam sūtīt līdz 2014. gada 1. decembrim uz e-pastu zpc(abols)lka.edu.lv">. Pieteikumā lūdzam norādīt vārdu, uzvārdu, institūciju, zinātnisko grādu, tālruni, e-pastu, kā arī prezentācijai nepieciešamās tehniskās ierīces. Prezentācijai atvēlētas 20 minūtes. Darba valodas ir latviešu un angļu. Dalība konferencē ir bez maksas.

Konferencē nolasītie referāti tiks publicēti Latvijas Kultūras akadēmijas zinātnisko rakstu krājumā Kultūras krustpunkti, 2015. gadā.

Projektu „Parole-Asja” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.