Meklēt
Izvēlne

Starptautiskais mākslas simpozijs „Dialogs 2016”

No 2016. gada 19. jūnija līdz 30. jūnijam Latvijas mākslinieku savienības muzeja radošajā filiālē – Zvārtavas pilī norisināsies starptautisks mākslas radošais simpozijs „Dialogs 2016”.

Latvijas Mākslas Akadēmijas un Latvijas Mākslinieku Savienības organizētie starpnozaru starptautiskie simpoziji notiek ikgadēji kopš 2001. Gada.  Simpozija mērķis ir uzturēt kontaktus un veicināt sadarbību starp dažādu valstu māksliniekiem, mākslas pedagogiem un augstskolām. Šogad simpozijā piedalās 25 mākslinieki – no Anglijas, Francijas, Turcijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Taivānas, Ukrainas un Latvijas.  Programmā radošais darbs, pieredzes apmaiņa, paraugdemonstrējumi un meistarklases.
Šī gada tēma ir „Deserts”. Tiks izveidota viena liela instalācija – klusā daba keramikas materiālā. Mākslinieku veikumu vispirms varēs aplūkot Zvārtavā, atvērto durvju dienā 29.jūnijā no pl. 11.00 – 16.00.  Ir paredzēta svinīga cepļa atvēršana, tad improvizēta izstāde pils zālē un nākamajā dienā visi darbi aizceļos uz Rīgu, kur tiks izstādīti LIDO centrā, Krasta ielā 76 plašākai publikai un Rīgas ciemiņiem.
Šis gads Mākslinieku savienībai ir īpašs, jo LMS aprit 75 gadi un LMS muzejam – 15."Latvijas Mākslinieku savienības muzejs" - vēsturisks un laikmetīgs skatījums uz mākslu kā laikmeta zīmi Latvijas kultūrtelpā. Līdz ar Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) dibināšanu 1941.gadā tika uzsākta šīs kultūras industrijas attīstība veidojot gan mākslinieku tehnikās bāzes, gan radošās darbnīcas, gan mākslas darbu kolekciju.

Zvārtavas pils ir visu mākslinieku iemīļota mākslas rezidence, tā atrodas Apes novadā netālu no Igaunijas robežas, neogotikas stilā 19.g.s. beigās celta kungi māja, kur “mājo Laime un ļaunais pār slieksni neienāk” – „Hic habitat Felicitas, nihil mali intret” - šie vārdi akmenī iekalti Zvārtavas pils slieksnī.
Rūpi par simpoziju uzņemas Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas katedra un tās pasniedzēji: katedras vad. Prof. Dainis Lesiņš, asoc.prof. Ženija Loginova un asoc.prof. Līga Skariņa. LMA doktorante Inese Brants organizē porcelāna apgleznošanas paraugdemonstrējumu. Ik vakaru notiek ciemiņu prezentācijas, katrs dalībnieks iepazīstina ar savu daiļradi un savu valsti.

Gaidīsim visus ciemos Zvārtavā atvērto durvju dienā 29.06. 2016 no pl.11.00 līdz 16.00.