Meklēt
Izvēlne

Starptautiskajā konkursā "Young Painter Prize 2013" galveno balvu saņem Zane Tuča

2013. gada 22. novembrī Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā CAC tika paziņoti konkursa „Young Painter Prize 2013” laureāti un atklāta finālistu izstāde. Galveno godalgu – EUR 2500 naudas prēmiju un divu mēnešu ilgu rezidenci Ziemeļvalstu mākslinieku centrā Deilā (Norvēģijā) ar ikmēneša stipendiju NOK 8000 apmērā – saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares maģistra programmas 1. kursa studente Zane Tuča. 

Otro vietu konkursā saņem divas mākslinieces: Elo Mai Mikelsāra (Elo-Mai Mikelsaar, Igaunija) un Mikole Ganusauskaite (Mykolė Ganusauskaitė, Lietuva). Savukārt skatītāju balva piešķirta Kristinai Ališauskaitei (Kristina Ališauskaitė, Lietuva).

Šogad konkursā piedalījās 92 mākslinieki. Žūrijas balsojuma rezultātā noteikto piecpadsmit konkursa finālistu darbi ir aplūkojami izstādē Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā CAC līdz 2014. gada 19. janvārim. Finālistu vidū līdzās Zanei Tučai no Latvijas bija vēl trīs jaunie mākslinieki: Atis Jākobsons, Kristīne Kvitka un Klāvs Loris.

Konkursā, kas šogad norisinājās jau piekto reizi, piedalīties aicināti jaunie gleznotāji no Baltijas valstīm – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Konkurss atvērts tai mākslinieku grupai, kurai nepieciešams vislielākais nozares atbalsts – māksliniekiem vecumā līdz 30 gadiem, kas nesen absolvējuši vai drīzumā noslēgs studijas mākslā. Galvenais konkursa mērķis ir iepazīstināt sabiedrību, kā arī vietējā un starptautiskā mērogā aktīvus mākslas kolekcionārus, projektu vadītājus un kuratorus ar spilgtākajiem un talantīgākajiem jaunās paaudzes gleznotājiem. Sākotnēji konkurss bija atvērts tikai Lietuvas māksliniekiem, bet kopš 2011. gada notiek jau Baltijas mērogā. 2012. gadā otro vietu konkursā ieguva Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības apakšnozares maģistrante Magone Šarkovska.

Žūrijā šogad strādāja desmit eksperti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Norvēģijas, Somijas un Nīderlandes. Viņu vidū bija arī Viļņas Laikmetīgās mākslas centra CAC direktors Ķestutis Kuzinas (Kęstutis Kuizinas), Igaunijas Mākslas muzeja KUMU ģenerāldirektore Sirje Helme, kā arī kim? Laikmetīgās mākslas centra programmas direktore Zane Onckule.

Izstādes darba laiks:
Otrdien – svētdien: 12.00 – 20.00
Pirmdien: slēgts

Viļņas Laikmetīgās mākslas centrs CAC
Vokieciu 2, Viļņa
www.cac.lt/en

„Young Painter Prize” mājas lapa:
www.ypp.lt