Meklēt
Izvēlne

Starptautiskajā laikmetīgās mākslas izstādē "OpenART" piedalās Agita Šteinberga

No 2013. gada 20. maija līdz 15. jūnijam Ērebro pilsētā Zviedrijā norisinājās starptautiskais mākslas simpozijs „OpenART Academy”. Simpozijs ir daļa no starptautiskās laikmetīgās mākslas izstādes „OpenART” programmas, kas Ērebro šogad tiek aizvadīta jau ceturto reizi un ilgst no 15. jūnija līdz 1. septembrim. Konkursa kārtībā iespēju piedalīties simpozijā saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības apakšnozares maģistrante, „Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” saņēmēja Agita Šteinberga. 

Jaunā māksliniece panākumus guva 300 pretendentu konkurencē, no kuriem tikai 15 mākslinieki tika uzaicināti piedalīties četras nedēļas ilgajā simpozijā.

Simpozija laikā tā dalībnieki strādāja pie jaunu mākslas darbu radīšanas, kas vēlāk kļuva par daļu no „OpenART” izstādes un ir eksponēti Ērebro Apriņķa muzejā (Örebro läns museum) un tā apkārtnē. Liels uzsvars simpozija gaitā likts uz mākslinieku sadarbību un mijiedarbi. Individuālo jaunrades darbu papildināja radošās darbnīcas un prezentācijas, daļa no kurām bija atvērtas ne tikai dalībniekiem, bet arī vietējai publikai. Agitas Šteinbergas radošā darba rezultāts ir lielizmēra instalācija „Priede - čiekurs - priede” (4,5 x 3,2 x 3,2 m, putuplasts, betona apmetums, krāsa).

„„OpenART” un Ērebro piesaista arvien lielāku un lielāku mākslinieku interesi,” atzīst projekta vadītājs Larss Jonsons (Lars Jonnson). „Mākslinieki no visas pasaules vēlas viesoties Ērebro, lai strādātu pie jaunu mākslas darbu izveides. Savedot viņus kopā, parasti top varenas lietas. Uz „OpenART Academy” esam likuši lielas cerības.” Nozīmīgi, ka šogad „OpenART Academy” norisinājās pirmo reizi un uzreiz ar starptautisku vērienu – līdzās Latvijai mākslinieki pārstāvēja ASV, Kolumbiju, Vāciju, Izraēlu, Zviedriju, Argentīnu, Spāniju, Brazīliju, Somiju, Norvēģiju, Togo un Zambiju.

Kopā ar simpozija dalībniekiem starptautiskajā „OpenART” izstādē piedalās 70 mākslinieki no visas pasaules. Trīs mēnešus gadā Ērebro pilsētas centrs kļūst par telpu neparastiem, intriģējošiem, inovatīviem un skaistiem mākslas darbiem. Tie ieņēmuši visneiedomājamākās formas un izvietojušies visneparastākajos centra nostūros. Ērebro iedzīvotāji un viesi ik uz soļa var sastapties ar jauniem mākslas faktiem, kas iekustina emocijas un rosina domas. Izstāde ir kā tilts starp kultūrām un tautām, kas veicina dialogu starp vietējo un starptautisko kontekstu, vidi un mākslu. Pateicoties „OpenART” izstādei, Ērebro pilsēta šovasar ir kļuvusi par lielāko mākslas telpu Zviedrijā.

www.openart.se
www.openart.se/konstnarer/agita-steinberga
www.agitasteinberga.com