Meklēt
Izvēlne

Stikla Balss`11

Līdz 22. martam Latvijas Mākslas akadēmijas aulā ir apskatāma jau otrā stikla mākslas izstāde „Stikla Balss`11", kas pulcē kopā gan pašmāju, gan ārzemju māksliniekus ar pieredzi un zināšanām manipulācijās ar stiklu. Tā ir iespēja novērtēt mākslas darbus, kas savā izteiksmes tēlainībā un abstrakcijā sniedz emocionālu un pārdomas rosinošu baudījumu skatītājam, kurš tiecas pēc pozitīvi uzlādējošas sajūtu gammas.

Izstāde „Stikla Balss`11" sniedz ieskatu laikmetīgajā stikla mākslā, apvienojot darbus, kuros trīs dimensionālās plaknes eksistences reāla un iluzora iespēja virza mākslinieku uz pārlaicīgu un reizē arī laikmetīgu tēmu izmantojumu. Izstādei pieteiktie darbi atveido cieņu pret dabu un ikviena nesaraujamo saikni ar to, laika rituma filozofisku uztveri un cilvēka dziļākās un nozīmīgākās dvēseles noskaņu vibrācijas.
Izstādē piedalās mākslinieki ne vien no Baltijas valstīm, bet arī Polijas, Čehijas, Zviedrijas, Somijas, ASV un Japānas. Izstādes starptautiskais raksturs ir būtisks, jo Latvijas mākslas kopainā stikla mākslas nozare ieņem nelielu nišu, taču plašākā mērogā Latvijas mākslinieki ir guvuši nopietnu ievērību, cieņu un atzinību.
Pirmā starptautiskā izstāde "Stikla balss" notika 2006. gadā Dekoratīvās mākslas un Dizaina muzejā, Rīgā. Tajā piedalījās 14 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, ASV, Somijas, Nīderlandes un Ukrainas, un izstāde guva pelnītu atsaucību mākslinieku, mediju, kā arī skatītāju vidū. Idejas autori - Prof. Inguna Audere, Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļa, un Prof. Maikls Rodžers (Michael Rogers), Ročesteras Tehnoloģiju institūta Mākslas un zinātnes koledžas Stikla programma (ASV).
Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļa, izstādes kuratore Prof. Inguna Audere, Latvijas Mākslas akadēmijas Stikla mākslas nodaļa.
Izstādi atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, ASV vēstniecība, Zviedrijas vēstniecība un Čehijas Republikas vēstniecība Rīgā.

Izstāde „Stikla Balss`11" apskatāma O, T, P, S 11-18, C 11-20 Ieeja bez maksas.