Meklēt
Izvēlne

Stikla mākslas apakšnozares studentu un pasniedzēju izstāde Olainē

No 2016. gada 4. februāra līdz 5. martam Olaines Vēstures un mākslas muzeja  izstāžu zālē būs apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Stikla mākslas apakšnozares studentu un pasniedzēju radošo darbu izstāde.

Jaunie stikla mākslinieki vienmēr ar interesi pret apgūstamo materiālu, radoši un daudzveidīgi strādā stikla mākslā. Mācoties izmantot senās un tradicionālās tehnikas, studenti spēj iegūto pieredzi pielietot gan laikmetīgu un konceptuālu, gan funkcionālu stikla mākslas projektu izstrādē. Mākslinieka individuāli radošā talanta izteiksmes spēks un viņu emocionālie darbi pārsteidz un iedvesmo. Darbu izveidē izmantoti šķietami nesavienojami materiāli - stikls, metāls, koks, stiklšķiedra un akmens. Mākslinieku darbi iedvesmo uzdrīkstēties, radīt un pārliecināt savu skatītāju ar nebeidzamu eksperimentu pasauli, kas apliecina stikla mākslas laikmetīgumu un radošā gara spēku.

Izstādē varēs apskatīt LMA bakalaura un maģistra programmu 2015./2016. studiju gadā realizētos mācību darbus, kas veidoti gan tradicionālās stikla mākslas tehnikās, gan radoši pielietojot dažādus materiālus, tos ietverot stikla darbu kompozīcijās. Būs redzami darbi stikla glezniecības, karsti veidotā un pūstā stikla tehnikās, kā arī ekspozīcijā iekļauti telpiski kostruktīvie stikla mākslas objekti. Darbi izgatavoti, sadarbojoties ar Latvijas stikla studiju ''Dunovglass'', kā arī ar  Lietuvas stikla studiju "GlassRemis".

Izstādē piedalās:
studenti: Ieva Birģele, Kārlis Bogustovs, Atis Birze, Renāte Kurmeļjeva, Elīna Brese, Baiba Dzenīte, Anna Varnase, Edīte Zuļķe, Elizabete Tērmane, Sigita Mulere, Vika Šulca, Baiba Ābelīte, un pasniedzējas: Inguna Audere, Ilze Dūdiņa,  Inita Ēmane, Sandra Utāne,  Vineta Groza. 


Norises vieta:
Olaines Vēstures un mākslas muzeja izstāžu zāle
Zemgales iela 33, Olaine
www.olainesmuzejs.lv