Meklēt
Izvēlne

SVEICAM MĀKSLAS ZINĀTNIECI ANTRU PRIEDI STUDIJU DARBA PROREKTORES AMATĀ!

Šodien, 15. februārī LMA maģistra studiju vadītāja, mākslas zinātniece Antra Priede iecelta par prorektori studiju darbā. Apsveicam!

Antra Priede (1985) ir mākslas zinātniece un kuratore. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Mākslas vēstures un teorijas apakšnozari, iegūstot bakalaura un maģistra grādu. Jau kopš studiju laikiem, patstāvīgā darba vieta ir bijusi LMA. Šobrīd Antra vada Maģistrantūras programmu. Kopš 2018. gada arī Mākslas zinātnes un teorijas apakšnozares Kuratoru specializāciju. Kā maģistra programmas vadītāja viņa velta daudz laika un enerģijas starptautisku nozares profesionāļu piesaistei akadēmijas darbā, lai maģistra programmā studējošie gūtu ne tikai daudzpusīgu, bet arī internacionālu pieredzi, kas palīdzētu viedot spēcīgu personīgās prakses pamatu un iepazīstinātu ar nozares laikmetīgo savdabību.

Personīgi vērtīgu profesioālo pieredze Antra guvusi strādājot Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā par projektu vadītāju un kuratori. Viņa arī veidojusi un vadījusi Latvijas mākslas vides sadaļu Baltijas laikmetīgās mākslas ziņu portālā “Echo Gone Wrong”. Pētniecības aktivitātes saistītas ar trimdas mākslas vēstures pārskatīšanu, akcentējot esošajā mākslas vidē svarīgākos jautājumus, kas saistīti ar kuratora lomu lokālā un starptautiskā mākslas ekosistēmā, sievietes lomu mākslas vidē un citiem, ne vienmēr ērtiem jautājumiem.