Meklēt
Izvēlne

TALANTS ATMAKSĀJAS!

Latvijas Mākslas akadēmija un SEB banka izsludina stipendiju konkursu glezniecībā. Piedalīties tiek aicināts ikviens Latvijas Mākslas akadēmijas students, žūrijas vērtējumam iesniedzot savus darbus, kas interesentiem būs apskatāmi no 31.10.2009 - 16.11.2009 LMA aulā. Stipendijas nolikums paredz, ka stipendija 1200 latu apmērā tiks izmaksāta vienādās daļās katru mēnesi 10 mēnešu laikā, tāpat stipendijas ieguvējs balvā iegūs iespēju piedalīties radošajā darbnīcā kādā no Eiropas Savienības valstīm.

Latvijas Mākslas akadēmijas Rektors prof. Aleksejs Naumovs: „SEB bankas vēlme atbalstīt jaunos Latvijas Mākslas akadēmijas talantus ir ļoti apsveicama! LMA studentiem piedalīties un iegūt galveno balvu ir patiess izaicinājums, kā apliecināt savu talantu. SEB stipendija glezniecībā ir brīnišķīga iespēja topošajiem māksliniekiem iegūt ne vien apbalvojumu naudas izteiksmē, bet arī gūt lielisku un vērtīgu pieredzi kādā no Eiropas Savienības darbnīcām, tur radoši strādājot. Arī šogad studentu atsaucība ir tik pat liela kā pagājušajā gadā un žūrijas komisiju gaida saspringts darbs, lai izvēlētos labāko autoru."

SEB bankas prezidents Ainārs Ozols: "Šogad aprit 11 gadi, kopš mēs kā banka sniedzam atbalstu Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem. Ik gadu ar interesi gaidu izstādes atklāšanas dienu, jo mākslas darbs daudz ko pasaka priekšā par tā radītāju, un stipendijas pasniegšanas brīdī vēlreiz pārliecinos, cik kolorītas ir mūsu mākslas personības. Visus iepriekšējos gadus mākslas darbi ir bijuši lieliski, cits krāšņāks, cits liriskāks, tomēr tos visus ir vienojis fakts, ka tos radījuši Latvijas jaunie talanti."

2008. gada laureāte un SEB Stipendijas glezniecībā ieguvēja LMA studente Neonilla Medvedeva: „Vēlos pateikties SEB bankai par šo lielisko iespēju. Tikai šobrīd es aptveru, ka radošais brauciens uz Parīzi pilnveidoja manu garīgo un radošo izaugsmi. Parīze tiešam ir īsta mākslas Meka - muzeji, vērienīgās mākslas kolekcijas un mūsdienīgās galerijas. Tik liela mākslas dažādība paplašināja manu redzesloku. Protams, liela pateicība ir arī LMA rektoram prof. Aleksejam Naumovam par milzīgo atbalstu. Pateicoties projektam es kļuvu atpazīstama Latvijas mākslinieku vidē, kas sniedz man lieliskas iespējas attīstīt savu radošo darbību Latvijā un ārzemēs. SEB Stipendija glezniecībā ir lieliska iespēja jauniem cilvēkiem pilnveidoties un attīstīties mākslas jomā."


Šī gada 13. novembrī Latvijas Mākslas akadēmijas aulā tiks paziņoti SEB Stipendijas glezniecībā konkursa rezultāti un pasniegtas stipendija.

Izstādes kuratore
LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja
Elīna Ģibiete
mob. tel.: +371 26396046
e-pasts: