Meklēt
Izvēlne

T/C “SPICE” APSKATĀMA NO OTRREIZĒJI IZMANTOTA TEKSTILA TAPUSĪ IZSTĀDE "LOST & FOUND"

No 8. marta līdz mēneša beigām tirdzniecības centra “Spice” mazajā ātrijā ikvienam interesentam skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Modes dizaina nodaļas studentu un atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “AJ Power Recycling’’ radītā tērpu kolekcija ’’Lost & Found’’. Tā akcentē tekstila patēriņa problēmu Latvijā un parāda, ka materiālu tālākai izmantošanai ir neierobežotas iespējas.

Kolekciju 48 stundu laikā veidojuši – Loreta Asermane, Nils Alencevičs, Artūrs Skurstenis, Zaiga Brutāne un Vitālijs Kondraščuks.

Izstādes unikālais noformējums veidots sadarbībā ar mākslinieci Kati Krolli – LMA studentu darbi ir it kā ieauguši paklājā, kas izveidots no “AJ Power Recycling” tekstila šķirošanas konteineros pie t/c “Spice” un “Spice Home”, kā arī citviet Latvijā savāktā tekstila. Mākslinieces iecerē paklājs ir kaut kas, kas asociējas ar mājām – vietu, kur mēs jūtamies vislabāk un visdrošāk. Arī zeme ir mūsu kopējās mājas. Ir svarīgi dot tekstilam otru dzīvi un piedomāt pie mūsu pašu apģērba lietošanas paradumiem.

Šis paklājs liek aizdomāties par to milzīgo tekstila apjomu, ko mēs varam vai nu vienkārši izmest atkritumos, vai par kuru mēs varam parūpēties un pārvērst citās lietderīgās lietās. Latvijā gadā vidēji tiek ievesti vairāk nekā 25 tūkstoši tonnu jauna un lietota tekstila, turklāt ik gadu gandrīz tāds pats apjoms tekstila atkritumu nonāk nešķirotajos atkritumos.

“AJ Power Recycling” un LMA ir noslēguši sadarbības līgumu, kas paredz, ka “AJ Power Recycling” nodrošina LMA ar nepieciešamo tekstilu studentu vajadzībām no tekstila šķirošanas konteineriem, dalību LMA rīkotajās aktivitātēs studentu izglītošanai, ilgtspējas partnerību LMA modes skatē, Dizaina Dienu izstādē, kā arī LMA studentu dalību citos “AJ Power Recycling” organizētajos pasākumos.

Par AS "AJ Power Recycling":

Lai veicinātu tekstila šķirošanas iespējas un otrreizējo apriti Latvijā, “AJ Power Recycling” iesaistās tekstila šķirošanas sistēmas attīstībā, nodrošinot šķirošanas pieejamību, kā arī veicot atbildīgu tekstila materiālu savākšanu un apsaimniekošanu. AS “AJ Power Recycling” darbojas izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektrisko un elektronisko iekārtu apsaimniekošanas sistēmās, kuras pārrauga Valsts vides dienests (VVD). AS “AJ Power Recycling” uzņēmumiem sniedz 100% atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas. AS “AJ Power Recycling” ietilpst uzņēmumu grupā “AJ Power”.

Par Latvijas Mākslas akadēmiju:

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA) ir ar bagātu mākslas un dizaina popularizēšanas vēsturi, mūsu studenti un pasniedzēji piedalās vietējās un starptautiskās izstādēs, konferencēs, semināros, kā arī starptautisku projektu koordinēšanā un organizēšanā, lai popularizētu Latvijas jaunos, daudzsološos māksliniekus un dizainerus. Akadēmija ir apņēmības pilna turpināt inovācijas un progresu izglītības un radošuma jomā, sekmēt kultūras un radošo industriju darbību Latvijā. Mūsu galvenais ieguvums ir jauno mākslinieku un dizaineru idejas, ko ir iespējams realizēt vienīgi sadarbībā ar atsaucīgiem uzņēmējiem un mecenātiem.