Meklēt
Izvēlne

Tekstilmākslas izstāde "Astoņpadsmitā"

No 2013. gada 25. jūlija līdz 18. augustam Rīgas Sv. Pētera baznīcā norisināsies Latvijas Tekstilmākslas asociācijas izstāde „Astoņpadsmitā”, kas iepazīstinās ar Latvijas izcilāko tekstilmākslinieku un jauno mākslinieku sniegumu. Izstādes atklāšana gaidāma š.g. 25. jūlijā plkst. 17.00.

Ekspozīciju veidos darbi, kas radīti pēdējā gada laikā un skar tēmu loku, kas svarīgs konkrētam māksliniekam attiecībā uz pasaules redzējumu filozofiskā nozīmē. Izmantotas visplašākās tehniskās iespējas un materiāli visā to daudzveidībā, tādējādi sniedzot priekšstatu par tekstilmākslas attīstības tendencēm.

Nozīmīgs ir jauno mākslinieku sniegums, strādājot pie sociāli aktuālām tēmām: Valērija Paukova – vardarbība sabiedrībā, Inta Svara un Sandra Dzilna – iekšējās pasaules sakārtošana, meditācija dažādās interpretācijās. Vērojama nopietna interese par trīsdimensionāliem darbiem, katrā no objektiem atklājot autora attieksmi pret sociālo vidi: Edīte Pauls Vīgnere, Maija Začeste. Līva Kaprāle, Diāna Janušone, Līga Uzulniece. Turpinās izteiksmes pilnveidošana digitālajos gobelēnos un dažādās autortehnikās. Pārsteidz Ievas Krūmiņas izcilais darbs savā saturiskā un tehniskā izpildījumā un Irisas Blumates reljefais šuvums. Savukārt sietspiedes iespējas rāda Arnis Pumpurs ar savu neatkārtojamo tehnisko risinājumu. Batikas smalkumu atklāj Ance Markovska, Lilita Bauģe u.c. Šoreiz tikai daži mākslinieki – Baiba Rītere un Mārīte Leimane – izmanto vislaikietilpīgāko tehniku, gobelēnu. Ekspozīcija veidota, izmantojot Sv. Pētera baznīcas telpiskās iespējas.

Gadskārtējām izstādēm netiek dota kopēja koncepcija, ļaujot katram māksliniekam izvēlēties tēmu, vadoties pēc iekšējās nepieciešamības. Apskatīto tēmu loks ir plašs – blakus sociāli aktuālu jautājumu risinājumam mākslas darbos skatāma cilvēka iekšējās emocionālās pasaules atklāsme mūsdienu deformētajā agresīvajā vidē, dažādu pasaules kultūru pārmantojamības iespēja, asociatīvs dabas motīvu traktējums krāsu un formu dažādībā.

Izstāde tiek rīkota ar Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

Latvijas Tekstilmākslas asociācijas prezidente Aija Baumane.

Izstādes darba laiks:
Otrdiena – sestdiena: 10.00 – 19.00
Svētdiena: 12.00 – 19.00
Pirmdiena: slēgts

Sv. Pētera baznīca
Skārņu iela 19, Rīga