Meklēt
Izvēlne

Tekstilmākslas izstāde "Kurzemes dimensija"

No 2013. gada 28. maija līdz 1. augustam teātra namā „Jūras vārti” (Ventspilī) ir skatāma Latvijas Tekstilmākslas asociācijas darbu izstāde „Kurzemes dimensija”. Ekspozīcijā, kas iepazīstina ar Latvijas izcilāko tekstilmākslinieku un jauno autoru darbiem, aplūkojams arī Latvijas Mākslas akadēmijas tekstilmākslas studentu veikums.

Ekspozīciju veido darbi, kas radušies pēdējo gadu laikā, parādot visplašākās tehniskās iespējas un materiālu izmantošanas daudzveidību, vienlaikus sniedzot priekšstatu par tekstilmākslas attīstības tendencēm.

Aiz vārda tekstils var slēpties jēdzieni dizains, glezna (gobelēns), grafika (sietspiedes vai apdruka), skulptūra (3D objekts), tekstils var būt novatorisks un gudrs, amatniecisks un tradicionāls, bet zīmīgi, ka tekstilmateriālam pašam par sevi piemīt īpaša iekšējā inteliģence, kura mākslas darbam piešķir papildus emocionālo vērtību.

Ceļojošām Tekstilmākslas asociācijas izstādēm netiek dota kopēja koncepcija, ļaujot katram māksliniekam izvēlēties savu labāko darbu, vadoties pēc iekšējās nepieciešamības. Apskatīto tēmu loks ir plašs - blakus sociāli aktuālu tēmu risinājumam mākslas darbos skatāma cilvēka iekšējās emocionālās pasaules atklāsme mūsdienu deformētajā agresīvajā vidē, dažādu pasaules kultūru pārmantojamības iespēja, asociatīvs dabas motīvu traktējums krāsu un formu dažādībā.

Tekstilmākslinieki savus darbus ir rādījuši gandrīz visos Latvijas muzejos, daudzos no tiem izstādes notiek regulāri, kā, piemēram, Jelgavā, Cēsīs, Talsos, Valmierā. Šoreiz  ar gandarījumu izstādām savus darbus Ventspilī un ceram rast atsaucību Ventspils skatītāju lokā.

Izstādes organizatori: Latvijas Tekstilmākslas asociācija sadarbībā ar JDA Zelta Tilts un SIA Kurzemes filharmonija.

Ieeja brīva.

Teātra nams „Jūras vārti”
Karlīnes iela 40, Ventspils
www.jurasvarti.lv