Meklēt
Izvēlne

Tiek pagarināts ekspozīcijas INFORMĀCIJA apskates laiks

Latvijas Mākslas akadēmijā (Kalpaka bulvārī 13) apskatāmā ekspozīcija INFORMĀCIJA apmeklētājiem būs pieejama līdz 18. aprīlim. Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā apmeklētāju lielo interesi - no 6. līdz 18. martam ekspozīciju apmeklējuši vairāk kā 1800 interesentu. 

Ekspozīcija iepazīstina ar Latvijas grafikas dizainu produktos, pakalpojumos un procesos. Tā ir Latvijas dizaina ekspozīciju cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA trešā izstāde.

Ekspozīcija INFORMĀCIJA ir veltīta informācijas dizaina dažādiem aspektiem – iepakojumam un informācijai uz tā, identitātēm, grāmatu grafikai, publikāciju dizainam, navigācijas dizainam, infografikām, digitālajiem rīkiem, e-pakalpojumiem un interaktīviem un digitāliem risinājumiem – interneta vietnēs, platformās, vides objektos un zīmolu kampaņās, utt. Šeit izstādīto darbu kopums ir tikai neliela daļa no izciliem Latvijas dizaineru radītiem darbiem, kurus vieno kvalitāte, atbildība, cieņa, zinātkāre un kaislība pret grafikas dizainu.

Ekspozīcija ir sadalītā divās aktivitāšu zonās – „darbotavā” un lasītavā. Darbotava ietvers grafikas dizaina dažādo apsektu, digitālo rīku un interaktīvo risinājumu demonstrēšanu. Lasītava sniegs ieskatu tajos drukātajos (un elektroniskajos) medijos, kas ar savu saturu vēsta un ir vēstījuši par dizaina dažādajiem aspektiem un notikumiem Latvijas ekonomiskajā un kultūras telpā šajā gadsimtā. 


Dizaina ekspozīciju cikla DIZAINA MANIFESTĀCIJA autoru grupa ir starpdisciplināra komanda, kura Latvijas Republikas Kultūras ministrijas izsludinātā konkursa ietvaros kopā ar dizaina biroju H2E ieguva tiesības izstrādāt un realizēt izstāžu ekspozīciju projektus. Šā ekspozīciju cikla finansētājs ir Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Autoru grupa: dizaina biroja H2E radītāji /vadošie dizaineri un Mākslas akadēmijas mācībspēki Holgers Elers un Ingūna Elere, dizaina domāšanas trenere un Latvijas Mākslas akadēmijas docētāja Barbara Ābele un uzņēmēja, Latvijas Modes palātas vadītāja un Banku augstskolas docētāja Dita Danosa.

Dizaina ekspozīciju ciklu DIZAINA MANIFESTĀCIJA veido izstādes un notikumi, kas ir veltīti kādai dizaina šķautnei un esošās situācijas dizaina jomā manifestācijai.

REPUTĀCIJA
Latvijas dizaina nozīmīgākie starptautiskie sasniegumi.
Latvijas Nacionālajā bibliotēka. 2015. gada 8.janvāris − 28.augusts.

HUMANIZĀCIJA
Latvijas dizaina objektu klātbūtnes, lietojamības un pievienotās vērtības
demonstrēšana dažādās jomās un indivīda sadzīves situācijās.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs. 2015. gada 6.februāris − 29.marts.

INFORMĀCIJA
Latvijas grafikas dizaina dažādie aspekti produktos, pakalpojumos un procesos.
Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva izstāžu zāle. 2015. gada 6.marts − 18.aprīlis.

SITUĀCIJA
Latvijas laikmetīgā dizaina situācija un sasniegumi.
Latgales vēstniecība GORS, 2015. gada 1. − 31.oktobris.

Lai plašākai auditorijai demonstrētu dizaina pielietojuma veidus un iespējas, paralēli četrām ekspozīcijām risināsies citi būtiski dizaina notikumi.

MODES MANIFESTĀCIJA
Latvijas labāko modes dizaina zīmolu modes skates.
Latvijas Mākslas akadēmija. 2015. gada 19.− 20.marts.

DIZAINA PASTAIGAS
Dizaina tapšanas procesa atklāšana − grafikas, interjera, produktu un ēdienu dizainā
Rīgas pilsētvide. 2015.gada 13.februāris – 29.marts.

PAPILDU PASĀKUMI
Sarunas, diskusijas un darbnīcas dizaina izpratnes attīstīšanai.
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs/ Latvijas Mākslas akadēmija. 2015.gada 5.februāris – 29.marts.


Darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11.00–18.00
Ceturtdien: 11.00–19.00
Pārtraukums: 14.30–15.00
Svētdien, pirmdien: slēgts

Ieeja izstādē – bezmaksas.

Izstādes norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zāle
Kalpaka bulvāris 13, Rīga