Meklēt
Izvēlne

TIKS ATKLĀTA LMA KERAMIKAS STUDENTU IZSTĀDE "IZGAISMOTS"

Šī gada 6. decembrī plkst. 18:00 Izstāžu telpā Mūkusalas ielā 17 Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras studenti atklās porcelāna gaismas objektu izstādi „Izgaismots / Illuminated”, kuras ietvaros jaunie mākslinieki pievērsīs uzmanību sev tuvām un aktuālām mūsdienu sabiedrības problēmām.

Katru gadu Keramikas katedras maģistrantūras pirmā kursa studenti mācību ietvaros veido radošo darbu kopizstādi, ar mērķi iepazīties ar vienu no publicitātes veidiem, kuru mākslinieki visbiežāk izmanto savai radošā darba atskaitei. Strādājot grupā, studenti apgūst visus darba etapus, sākot ar izstādes idejas un koncepcijas izstrādi, paša radošā darba izveidi, kā arī ar praktiskākām prasmēm, kā izstādes menedžmentu un kopējā projekta realizēšanu.

Izstādes „Izgaismots / Illuminated” ekspozīcija radīta katram māksliniekam runājot par kādu sev aktuālu mūsdienu sabiedrības sociālu, politisku vai vides problēmu. Izvēlētā problēma interpretēta un atveidota papīra porcelānā – trauslā, gaismu caurlaidošā materiālā, kas palīdz „izgaismot” un pievērst uzmanību autoru izvēlētajām tēmām. Darbos tiek izmantoti gaismas avoti, kas vieno visus darbus kopējā kompozīcijā, kā arī performatīvi un audiāli elementi, kas vienlaikus emocionāli paspilgtina tēmu aktualitāti.

Izstādes atklāšana notiks 2019. gada 6. decembrī izstāžu telpā Mūkusalas ielā 17 plkst. 18:00. Izstādi organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedras maģistrantūras pirmā kursa studenti Mathilda Cardi (FR), Ilze Dilāne (LV), Ewen Gautier (FR), Inuta Graudiņa (LV), Elīna Zariņa (LV), Linda Zelta (LV).