Meklēt
Izvēlne

Trešais "Urban Shift" – par heterotopiju, publisko ārtelpu, urbāno brīvību un nebrīvi

2012. gada 3. un 4. martā visiem interesentiem ir iespēja atklāt Rīgas pilsētvietu heterotopisko dabu kopā ar Beļģijas filozofu Līvenu De Kauteru.

Līvens De Kauters – „praktizējošs” filozofs, vēsturnieks, publicists, rakstnieks un urbānais aktīvists. Spilgtā personība, cilvēks ar aktīvo dzīves pozīciju, Līvens ne tikai apcer, bet, līdzīgi arhitektam, arī veido urbānās vides mentālo ainavu. Viņš ir Briseles tribunāla ( www.brusselstribunal.org) - aktīvistu tīkla, kas seko notikumiem Irākā, prezidents un „Platformas izteiksmes brīvībai” ( 'Platform for Liberty of Expression') līdzdibinātājs. „Platforma” strādā pret ļaunprātīgu antiterorisma izmantošanu neredzamā cīņā pret aktīvismu.

Līvens lasa lekcijas kultūras filozofijā Lēvenes Katoļu universitātes arhitektūras fakultātē, Briseles audiovizuālo un izpildītāju mākslu skolā un Berlages institūtā Roterdamā. Viņš ir vairāku grāmatu - par moderno mākslu, pieredzi un modernismu, arhitektūru, pilsētu attīstību un politiku – autors. De Kauters publicēja dzeju, pamfletus, rubrikas un viedokļus avīzēs un sociālajos tīklos.

Heterotopija kā modernas urbānās vides raksturīgākā kvalitāte ir tēma, pie kuras Līvens De Kauters strādā pēdējos gados. 2008. gada Līvens kopā ar Mihīlu Dehāne izdeva aizraujošo rakstu krājumu „Heterotopija un pilsēta. Publiskā ārtelpa post-civilā sabiedrībā.”, aktualizējot pēdējo 20 gadu laikā notiekošas debates par urbānismu un publisko ārtelpu transformāciju mūsdienu pilsētā.

Visi interesenti kopā ar Līvenu De Kauteru aicināti veikt Rīgas heterotopiju „inventarizāciju” otrdien, š.g. 3. aprīlī, un piedalīties profesora publiskajā lekcijā un diskusijā „Heterotopijas vara: programma alternatīvai telpai šodien” trešdien, š.g. 4. aprīlī.

2012. gada 3. aprīlis
„Heterotopian diving”

Tikšanās pie Laimas pulksteņa plkst. 11:00.
Lūgums iepriekš pieteikties (alternatīva - sms 29642688) vai nekavēt! Pārvietojamies ar publisko transportu! Maršruts tiks izziņots tikšanas vietā.

2012. gada 4. aprīlis
Lekcija un diskusija

LU Ekonomikas fakultāte, Aspazijas bulvāris 5 no plkst. 17:00 – 20:00, 320. telpa
Turpinājums – Miera ielā