Meklēt
Izvēlne

Trīs mecenātes Ināras Teterevas stipendiātes ar izstādēm un modes skati noslēdz studijas LMA

„Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) pilna laika studentus. Šogad LMA absolvē trīs stipendiātes - divas maģistra un viena bakalaura programmas studente: Laima Ūdre, Margrieta Dreiblate un Kristīne Kutepova. Viņas atzīmē studiju laikā paveikto ar personālizstādēm Rīgā un tērpu kolekciju ikgadējās LMA modes skates ietvaros.

Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” laureāte, Latvijas Mākslas akadēmijas Modes mākslas apakšnozares maģistrantūras programmas studente Laima Ūdre savu 8 tērpu komplektu kolekciju „DOMUM” (no latīņu valodas ― māja, mājas) prezentēja 2. jūnijā LMA modes skatē Ķīpsalas peldbaseinā. Kolekcija pauž ideju par katra cilvēka personīgo izaugsmes ceļu, meklējumiem un mēģinājumiem pārvarēt šķēršļus savā dzīvē. Kolekcijas stilistiskais risinājums mijas ar vēsturiskumu un futūrismu. Silueti ir A veida, paplatināti un brīvi, kas nes vēstījumu par apģērbu, kurš iekļauj cilvēka ķermeni kā „iepakojums”, tāpat kā mājas un pajumte ietver, pasargā un norobežo cilvēku no apkārtējās pasaules.

LMA Vizuālās komunikācijas apakšnozares maģistra programmas studentes Margrietas Dreiblates diplomdarba „Rīta TV” publiskā televīzijas pārraide notika 3. jūnijā plkst. 5:30 no rīta speciāli veidotā televīzijas studijā Arhitektu namā un ilga tikai vienu stundu. Māksliniece stāsta, ka pārraides centrā būs 3 dalībnieki, un viens televīzijas raidījuma vadītājs. Paralēli centrālajām figūrām darbosies dažādu notikumu virkne ar absurdām situācijām.

LMA Glezniecības apakšnozares bakalaura programmas absolvente Kristīne Kutepova aicina uz diplomdarba gleznu personālizstādi “Apziņas fiksācija” no 8. jūnija viesnīcā "Radisson Blu Elizabete" (Elizabetes iela 73). Māksliniece skaidro, ka apziņas fiksācijas būtība ir brīvas, iztēlē radušās kompozīciju sērijas radīšana. Neskatoties uz domu brīvību un to neesamību, katrai gleznai ir izveidojies savs stāsts. Mākslinieciskajā procesā tika radītas nosacītas ainavas, simboliski tēli un stāstošas situācijas.  Gleznas mijiedarbībā ar skatītāju ļauj tiem ieraudzīt savu tulkojumu un dod brīvu vaļu to fantāzijai un individuālajam redzējumam

Kristīnes Kutepovas un Margrietas Dreiblates izstāžu norise, kā arī Laimas Ūdres modes kolekcijas izveide bija iespējama, pateicoties Borisa un Ināras Teterevu fonda sniegtajam atbalstam.

Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” mērķis ir finansiāli atbalstīt spējīgus, centīgus Latvijas Mākslas akadēmijas studentus, piešķirot viņiem stipendijas. Katrā studiju gadā tiek piešķirtas divas stipendijas pilna laika bakalaura programmas studentiem un viena stipendija maģistrantūras programmas studentam. Līdz šim stipendiju saņēmušas septiņpadsmit LMA studentes. Plašāk par stipendiju lasiet šeit.