Meklēt
Izvēlne

Uzaicinājums jaunajiem māksliniekiem ziedot gleznas akcijai "Meklējam labu ģimenes ārstu!"

Latvijas Mākslas akadēmijas studenti aicināti atsaukties akcijai „Meklējam labu ģimenes ārstu!” un ziedot gleznas, kas tiks pasniegtas kā pateicības balva labākajiem Latvijas ģimenes ārstiem. Dakteri tiks sumināti svinīgā pasākumā Rīgas Stradiņa universitātē š.g. 15. februārī. 

Īpaši tiks godināti seši žūrijas izvēlēti ārsti, kuriem arī tiktu pasniegtas gleznas – kā vēstījums un pagodinājums no Mākslas akadēmijas jaunajiem māksliniekiem. Tie, kuri ir ar mieru ziedot savu mākslas darbu, aicināti rakstīt e-pastu Anija Pelūdei uz adresi anija.pelude(abols)dienaszurnali.lv">. E-pastam pievienojiet savas gleznas fotogrāfiju.

Šāda akcija Latvijā notiek pirmo reizi, un tās mērķis ir absolūti pozitīvs: palīdzēt pacientiem atrast labus ģimenes ārstus un labajiem dakteriem (kas biežāk gan dabū pa kaklu gan no pacientiem, gan no speciālistiem) pateikt PALDIES. Akciju „Meklējam labu ģimenes ārstu!” rīko žurnāls „Veselība” („Dienas žurnāli”), laikraksts „Diena”, Latvijas Ārstu biedrība un „Veselības centrs 4”.

Protams, protams, lai gan ģimenes ārsts esot pats svarīgākais primārajā veselības aprūpē, dzīves skaudrā īstenība ne vienmēr atbilst vēlamajai situācijai. Ja pajautātu, cik cilvēku kritiskās situācijās uzdrošinās piezvanīt savam ģimenes ārstam un cik daudzi vispār zina sava ārsta mobilā tālruņa numuru, aina nebūtu glaimojoša. Un tomēr! Par spīti hroniskajai pārslodzei un mazajai naudai, ko ģimenes ārstiem atvēl valsts, Latvijā ir ļoti daudz labu, pašaizliedzīgu un augsti profesionālu ģimenes ārstu. Par viņiem arī cilvēki rakstīja un sūtīja vēstules „Dienai” un „Dienas Žurnāliem”. Esam saņēmuši burvīgus, emocionālus vēstījumus par vairāk nekā simts ģimenes ārstiem. Par īstiem profesionāļiem, kuri palīdzējuši atgūt veselību, iedvesmojuši, snieguši drošību, mierinājumu un cerību brīdī, kad tā bijusi visvairāk vajadzīga.

Godināmie seši ārsti:
*3 ārsti nominācijā „Mans labais ģimenes ārsts”. Žūrija („Dienas Žurnāli” + „Diena” + pacientu pārstāve Elita Patmalniece, konsultējoties ar pārējiem žūrijas locekļiem) izvirza pēc emocionāliem kritērijiem – pēc pacientu atsūtītiem stāstiem ;
*2 ārsti profesionālās nominācijās. Piedalās ārsti, kurus pieteikuši lasītāji. Izvērtē  Latvijas Ģimenes ārstu asociācija un Lauku ģimenes ārstu asociācija.
*1 atsevišķa balva - godinājums: ārsta Rūdolfa Skaidrā prēmija jaunajam lauku ģimenes ārstam (vecums – līdz 35 gadiem). Balvu piešķir Latvijas Ārstu biedrība kopā ar VC4 un viedām medicīnas autoritātēm. (Dakteris Skaidrais bija Latvijas laika ārsts, kurš 50 gadus strādāja Raunā un kuru uzskatīja par Latvijas medicīnas ētikas tēvu)

Balvās būs profesionālas medicīnas grāmatas un iespēja doties uz  Pasaules vai Eiropas Ģimenes ārstu kongresu – tā teikt, lai var mūs ārstēt vēl labāk! Taču gribas šos dakterus, kas ikdienu redz ne tajās košākajās, gaišākajās krāsās, iepriecināt arī  dvēseliski. Iedomājāmies: cik jauki būtu uzdāvināt viņiem arī gleznu, kas, pielikta daktera kabinetā pie sienas, šad un tad  atgādinātu: „Jā, tu patiešām kādam esi ļoti labs ārsts. Tā turpini, turpini vēl labāk un iedvesmo ar savu piemēru kolēģus!” Kopā vajadzētu 6 gleznas.

Runā, ka... ārstēšana ir māksla un ka māksla ārstē cilvēku.

Ja esat ar mieru ziedot savu mākslas darbu, nosūtiet pieteikumu ar savas gleznas fotogrāfiju Anijai Pelūdei uz e-pastu anija.pelude(abols)dienaszurnali.lv">. Termiņš: 28. janvāris (par savlaicīgiem pieteikumiem būs īpaši liels prieks).

Kontaktinformācija:
Viena no akcijas „Meklējam labu ģimenes ārstu!” organizatorēm Anija Pelūde, mob. tel. +371 29472068.