Meklēt
Izvēlne

Valmierā būs apskatāma LMA Tekstilmākslas katedras lektores Diānas Janušones izstāde "Nezināmie ļaudis"

7. jūlijā plkst. 16.00 Valmierā, Valmieras Muzeja izstāžu zālē, tiks atklāta Diānas Janušones personālizstāde "Nezināmie ļaudis". Tā norisināsināsies no 7. jūlijam līdz 2. augustam.

Diāna Janušone dzimusi 1980. gada 16. decembrī, Rīgā. Jaunā māksliniece absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas  Tekstilmākslas apakšnozari (2012), kā arī Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas Tēlniecības apakšnozari (2014). Kopš 2014. gada strādā par pasniedzēju Latvijas Mākslas akadēmijas Tekstilmākslas apakšnozarē. Māksliniece ar saviem darbiem aktīvi piedalās grupu izstādēs, kā arī ņēmusi dalību vairākos Rīgas Domes organizētajos vides objektu festivālos, kā piemēram "Staro Rīga" un "Egļu ceļš".

Cilvēka identitātes meklējumi, sociāli, sabiedrībai aktuāli notikumi ir tēmas, kas saista mākslinieci un tās tiek atspoguļotas arī mākslas darbos. Par galveno mākslas darba uzdevumu māksliniece izvirzījusi tā ideju, to iedzīvinot dažādās tehnikās. Tās ir gan autores radītas autortehnikas, gan sietspiedes, kā arī telpiski, transformējami, trīsdimensionāli objekti no tekstila.