Meklēt
Izvēlne

Vēlās brokastis ar jaunajām grafiķēm Elīnu Alku, Dārtu Hofmani un Baibu Kalniņu izstādē "GRAFIKA–S"

Izstāde „GRAFIKA-S” svētdien, 2014. gada 2. februārī plkst. 12.00, rīko „Vēlās brokastis” – tikšanos ar trim izstādes māksliniecēm: Elīnu Alku, Dārtu Hofmani un Baibu Kalniņu. Sarunu vadīs izstādes kuratore Inga Šteimane. Skatītājus gaida tikšanās brīvā atmosfērā un atspirdzinājumi.

BAIBA KALNIŅA (1986) izstādē piedalās ar darbu „Spēle beigusies?”, kas darināts no gofrēta kartona un tušas zīmējumiem. Tas sastāv no 100 maziem kvadrātiem. „Vieglāk ir cīnīties nekā zaudēt,” savu darbu komentējot, saka Baiba Kalniņa. „Spēle beigusies?” saturiski ir balstīts uz patiesiem personiskiem pārdzīvojumiem strupceļa izjūtas dēļ un novērojumiem, to pārvarot. Formas veidošana no zīmējuma un kartona ir Baibai Kalniņai raksturīgs paņēmiens. Darbā ir atsauces uz datorspēļu struktūru. Ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā 2011. gadā, turpina studijas maģistrantūrā.
  
DĀRTAS HOFMANES (1986) zīmējumu cikls „Pieskaršanās” ir veidots ar krītu un ogli uz koka, kas klāts ar tāfeles krāsu un emulsiju. Dārtas Hofmanes estētika atdarina subjektivizēta fotostāsta stilistiku, bet māksliniece neizmanto fotogrāfijas. Sižetus veido brīvi izvēlēti asociatīvi tēli, kas radušies, klausoties paziņu stāstus par visneērtākajām situācijām, kādas piedzīvotas. Māksliniece ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā (2012), studējusi Grafikas/Tipogrāfijas nozari Hamburgas Mākslas akadēmijā (2010–2011).

ELĪNA ALKA (1986) veido darbus akvarelī un litogrāfijā, profesionāli meistarīgi panākot faktūru līdzību abās tehnikās. Akvarelis un litogrāfija ar vienu un to pašu ainavisko motīvu iekļaujas aktuālajā reālisma meklēšanas virzienā. Alka romantizē ainavu, viņas „ainava kavējas ar patiesības teikšanu” un drīzāk emocionāli stāsta par tās attēlotāju. Ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā (2010), maģistra grādu – Glezniecības nodaļā (2012). 

Latvijas laikmetīgajai grafikai veltītā izstāde „GRAFIKA–S” Rīgas Mākslas Telpā skatāma līdz 6. martam. Tā veidota kā saruna par grafikas diskursu mūsdienu mākslā. Sarunas priekšnoteikumi ir bagātā grafikas vēsture Latvijā, spēcīgā grafikas skola Latvijas Mākslas akadēmijā un laikmetīgās mākslas vide, kuras sociāli vērstajos uztveres, eksperimentu, kritikas un līdzdalības modeļos iekļaujas grafikas tradīcija un skola. Izstāde parāda arī Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas katedras pedagogus – māksliniekus.  Izstādi „GRAFIKA–S” rīko biedrība „Grafikas kamera”. Izstādes atbalstītāji: SIA „Rīgas Nami”, Rīgas mākslas telpa, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Vācijas vēstniecība, radio NABA, SIA Antalis.

Turpmāk:
9. februārī plkst. 12.00 Rīgas Mākslas Telpā notiks „Vēlās brokastis” ar mākslinieku Indriķi Ģelzi viņa personālizstādē „Precizējot izvirzītās versijas par vienu indivīdu (Nemanāma atšķirība)”.

16. februārī plkst. 12.00 Rīgas Mākslas Telpā notiks „Vēlās brokastis” ar izstādes „GRAFIKA-S” prēmijas ieguvēju Pauli Liepu.