Meklēt
Izvēlne

Ventspils Pārventas bibliotēkā atklās gleznotāja Alekseja Naumova personālizstādi

Trešdien, 2016. gada 3. augustā, Ventspils Pārventas bibliotēkā (Tārgales ielā 4) atklās Latvijas Mākslas akadēmijas profesora, rektora, izcilā ainavista un ievērojamākā plenērista mūsdienu Latvijas mākslā Alekseja Naumova personālizstādi „Pasaules pilsētas”. Izstāde notiks starptautiskā projekta "World cities. Live paintings" un Ventspils pilsētas svētku ietvaros.

Izstāde „Pasaules pilsētas” skatītāju iepazīstinās ar izcilā mākslinieka, Latvijas Mākslas akadēmijas rektora profesora Alekseja Naumova gleznotajām pilsētas un dabas ainavām. Portretēto ainavu vidū būs atrodamas gan pasaules metropoles, gan Eiropas vēsturiskās pilsētas ar tām raksturīgo arhitektūru, īpašo gaismu un noskaņu, kā arī darbi, kas gleznoti pašā Ventspilī un šobrīd glabājas Ventspils muzeja kolekcijā. Vairākus gadus mākslinieks kopā ar gleznotāju Kristapu Zariņu īsteno mākslas projektu “World Cities. Live Paintings”.

Gleznas skatītāju vedīs ceļojumā uz Parīzi, Ņujorku, Burano Venēcijā, Ventspili, Nicu un neskaitāmiem citiem māksliniekam tuviem galamērķiem. Ekspozīcijā redzamie darbi,– kā mirkļa fiksācija brīvā dabā, dinamiskā atmosfērā, ar brīvu otas pieskārienu. Paralēli gleznošanai mākslinieks veic arī procesa videofiksāciju. Noteicošā ir situācija – saulē vai lietū, cilvēku ielenkumā vai vientulībā dažu stundu laikā top urbānās un dabas ainavas.

Aleksejs Naumovs ir izcils latviešu mākslinieks, kura glezniecību raksturo krāsas nozīmība. Viņš absolvējis LMA monumentālās glezniecības nodaļu. Strādājot LMA, mākslinieks regulāri piedalās nozīmīgās vietēja un starptautiska mēroga norisēs – izstādēs, simpozijos, apmaiņas programmās. Būdams viens no pazīstamākajiem latviešu mūsdienu māksliniekiem, veidojis vairāk nekā 60 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs, kā arī piedalījies vairākos desmitos grupu izstāžu. 2013. gadā Aleksejs Naumovs tika nominēts “Purvīša balvai”. Saņēmis Latvijas un ārvalstu apbalvojumus. 2012. gadā apbalvots ar Atzinības Krustu, 2004. gadā ar Itālijas Republikas prezidenta ordeni “Ordine al Merito della Republica Italiana Commendatore”.

Izstāde "Pasaules pilsētas" apskatāma no 3. līdz 31. augustam.

Izstādes darba laiki:
P.- Pk. 11:00 – 19:00
S. 10:00 - 16:00
Sv. Slēgts

Norises vieta:
Ventspils Pārventas bibliotēka,
Tārgales ielā 4