Meklēt
Izvēlne

Viktorijas Ekstas personālizstāde “Dievs Daba Darbs”

2015. gada 5. jūnijā plkst. 19.00 kultūras pilī Ziemeļblāzma atklās fotomākslinieces Viktorijas Ekstas personālizstādi “Dievs Daba Darbs”. Ar šo sēriju autore nupat ieguva FK Portfolio balvu.

Projekts “Dievs Daba Darbs” sastāv no fotogrāfiju sērijas un vides skaņas ieraksta, kas tapis laika posmā no 2013. līdz 2015. gadam, autorei pētot kādu pamestu viensētu Latvijas laukos. Fotogrāfijas veidotas kā pašporteti, Ekstai izmantojot uz vietas atrastās iepriekšējās iedzīvotājas mantas, kā arī ainavas, fotografējot tuvējo vidi dažādos gada laikos. Savukārt skaņas ieraksts veido priekšstatu par šīs ikdienišķās vides atmosfēru, kuras galvenā sastāvdaļa ir klusums. Šis projekts ir mēģinājums rekonstruēt iespējamo dzīvi, kas tur reiz bijusi, skatot to kontekstā ar to, kāda ir šī vieta tagad. Darbā parādās autores subjektīva refleksija par tradicionālām vērtībām, kas saistītas ar latviešu dzīvi lauku viensētās, kā arī aktuālo situāciju Latvijas laukos.

Viktorija Eksta ir viena no spilgtākajām Latvijas jaunajām fotogrāfēm. Viņa ieguvusi bakalaura grādu mākslās Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās kultūras studiju programmā un patlaban studē fotogrāfiju maģistrantūrā EFTI Madridē, kā arī Vizuālo komunikāciju Latvijas Mākslas akadēmijā.

Izstāde būs apskatāma no 6. jūnija līdz 4. jūlijam katru dienu no plkst. 10:00 līdz 19.30  Ziemeļblāzmas kultūras pils starpstāvu izstāžu telpā.

Izstādi atbalsta VKKF, LMA, VKN, kultūras pils Ziemeļblāzma un FK.