Meklēt
Izvēlne

Viviannas Marias Staņislavskas izstāde “Sils/Zarkans”

No 2015. gada 30. jūlija līdz 17. augustam Radošo darbu galerijas Izstāžu telpā skatāma jaunās mākslinieces, grafiķes Viviannas Marias Staņislavskas linogriezumu izstāde „Sils/Zarkans”. 

Vivianna Maria Staņislavska ir Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļas 4. kursa studente. Vivianna tikko pavadījusi piecus mēnešus Krakovā (Polijā), papildinot zināšanas par grāmatu mākslu – ilustrāciju, maketēšanu, iesiešanu. Māksliniece darbojas arī animācijas un grafiskā dizaina jomās. Izstādē “Sils/Zarkans” eksponēti linodrukas darbi un grāmatu prototipi.

Izstādes galvenais motīvs ir attiecība starp zilo un sarkano krāsu, starp paralēlām pasaulēm, meklējot sakarības – vai zils ir zils, vai zils ir sarkans un sarkans - zils? Vai tas ir viens veselums vai tomēr divi atsevišķi lielumi? Vai tas ir karsts vai auksts? Vai pastāv zeme vai debesis, ko izvēlēties - peldēt vai lidot? Kā būt? Nemitīgā vibrācija, maiņas un nenoteiktība. Mākslinieces radītās ainavas ir saskatītas, veroties ikdienā, garām skrejošos skatos, braucot vilcienā. Pasaule ir transformēta, - cik ļoti uzticamies savam redzējumam? Vai tas ir subjektīvais redzējums vai arī tā ir paralēla pasaule? Sevis meklējums telpā.

Linogriezums – monumentālā tehnika Viviannnas darbos kļūst filigrāna, viegla, atklājot mākslinieces meistarību jomā.

“Sils/Zarkans” ir Viviannas Marias Staņislavskas pirmā personālizstāde. Līdz šim māksliniece piedalījusies vairākās grupu izstādēs Latvijā un Eiropā (Polija, Igaunija).

Izstāde no 30. jūlija līdz 17. augustam skatāma Radošo darbu galerijas Izstāžu telpā, Rīgā, Artilērijas ielā 9.

Ielūdzam uz izstādes atklāšanu 30. jūlijā plkst. 19.00.