Meklēt
Izvēlne

Zanes Balodes un Jāņa Dukāta izstāde „Pilsēta”

Ivonnas Veiherts Mākslas galerijā, Z. A. Meierovica bulv. 6-1, no 21. februāra līdz 21. martam būs apskatāma divu jauno mākslinieku Zanes Balodes un Jāņa Dukāta gleznu izstāde "Pilsēta".

Abu mākslinieku iemīļotā tēma ir pilsētas ainavas, tomēr katrs no viņiem risina to savādāk, Zanes Balodes darbos ir jaušams sievišķīgs vieglums un sapņa ilūzija, toties J. Dukāta gleznas kontrastē ar savu ekspresīvo un enerģisko, krāsu un sajūtu pārbagāto glezniecības stilu.
Zane Balode (dz. 1983. g.) studē Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā un līdz šim jau ir sarīkojusi vairākas personālizstādes un piedalījusies grupu izstādēs. Māksliniece pati stāsta: "Manas gleznas ir mani nerealizējamie sapņi par pastaigu kādā no attēlotajām ainavām. Pilsēta bez cilvēku pūļiem vai vientuļa lauku ainava. Tas ir miers, kas ļauj sajust to ko iespējams sajust nevarēs nekad, jo tas ir sapnis, kas ļauj pazust cilvēku pūļiem un uzsnigt sniegam vasaras rītā. Ļauj sajust vēl nesajusto, bet kas ikdienā ir mums visapkārt. Ar saviem darbiem vēlos šo sajūtu nodot tālāk skatītājam, jo miers un harmonija ir tas pēc kā mēs šodien tik ļoti tiecamies un dabai šis spēks piemīt."
J. Dukāts (dz. 1985. g.) studē Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā. "Mans galvenais uzdevums ir transformēt emocijas, kas pauž manu viedokli pret dabu, pilsētu un ainavu kopumā. Ekspresīvā glezniecība ļauj man labāk izteikties, kā arī tā spēj dot lielāku emocionālo baudījumu," par savu glezniecību saka J. Dukāts.
Galerija atvērta otrdien, trešdien, sestdien no 12:00 līdz 18:00, ceturtdien no 12.00 līdz 20.00, bet sestdien no 12.00 līdz 16.00.