Meklēt
Izvēlne

LMA NOTIKS IZSTĀDEI “NĒSĀJAMĀ ATMIŅA UN ĶERMEŅA TEHNIKAS” VELTĪTS SIMPOZIJS

24. novembrī Latvijas Mākslas akadēmijā notiks "Kim?" Laikmetīgās mākslas centra veidotajai izstādei "Nēsājamā atmiņa un ķermeņa tehnikas" veltīts simpozijs.

Simpozija programmas mērķis ir paplašināt un kontekstualizēt izstādītos darbus, kā arī Ļubas Monastirskas un Solomona Levitānusa biogrāfijas, kultivējot jaunus uztveres rakstus un figūras. Atšķirīgās aktivitātes rosinās kolektīvu refleksiju par materiālu, mijiedarbojoties ar to in situ.

Simpozijā piedalīsies kuratores Estere Kajema, Rikarda Mesnere un Zane Onckule ar ievadu Solomona Levitāna un Ļubas Monastirskas biogrāfijā un radošajā praksē.

Muzeja "Ebreji Latvijā" direktors, Iļja Ļenskis sarunā ar vēsturnieku un LNB vadošo pētnieku Gustavu Strengu un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Krājuma saglabāšanas centra konservācijas eksperti Austru Aizpurieti diskutēs – Vai grāmata var būt lieu de mémoire

Laikmetīgās modes un mākslas duets "MAREUNROL’S" stāstīs par objektu veidošanu auduma ciļņu formās, kas sasaucas ar Solomona Levitānusa telpisko tilpuma domāšanu.

Gaidāms pētnieces Mikaelas Martinezas Detlingeres stāstījums audio ierakstā "Masu apbedījuma vietas pazemes slāņu kartēšana: Rīgas Vecie ebreju kapi" par izpētes darbu un to, kā uztvert vizuālos skenējumus, kas attēlo izstādē aplūkojamos zemes modeļus.

Modes dizaineres Santa Matule un Simona Veilande dalīsies atziņās no savas kopīgās tekstila darbnīcu sērijas, ko iedvesmojušas Solomona Levitānusa mācību grāmatas.

Simpozijas noslēgumā būs mākslas darba prezentācija pēc "Recollection Bureau: An Instructive Happening"Latvijas Mākslas akadēmijas "POST" grupas hapeninga, kas papildināja izstādes atklāšanu "Kim?".

Simpozija norises laiks:  24. novembris (plkst. 14.00–18.30) LMA K2 ēkā (Kalpaka bulvāris 13). Ieeja bez maksas.