Meklēt
Izvēlne

PASNIEGTA JAUNDIBINĀTĀ LAURAS STRODES PIEMIŅAS STIPENDIJA RADOŠAM DARBAM

20. decembrī Latvijas Mākslas akadēmijas Senāta sēdē tika pasniegtas pirmās divas Lauras Strodes atbalsta stipendijas radošam darbam. Tās saņēma modes dizaina apakšnozares bakalaura programmas studenti Loreta Asermane un Nils Alencevičs. Stipendijas dibinātāja Roberta Blumberga vārdā un pēc viņa lūguma studentus sveica Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis un Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors, Uztveres un kognitīvo sistēmu laboratorijas vadītājs Jurģis Šķilters .

Lauras Strodes atbalsta stipendija radošam darbam tika nodibināta 2022. gada nogalē un ir paredzēta Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura vai maģistra programmas studentam Modes dizainā kā vienreizējs atbalsts radošam darbam.

Stipendiju paredzēts piešķirt ik gadu, un tās administrēšana uzticēta gleznotāja Valdemāra Tones fondam. Stipendijas apmērs ir 1000 EUR. Ja, izvērtējot studentu veikumu, ir divi vienlīdz augsti studiju rezultāti, tad stipendijas apmērs ir 500 EUR katram no stipendiātiem.

Stipendija dibināta, godinot pāragri mūžībā aizgājušās Lauras Strodes piemiņu, un iniciatīvas autori ir viņas dzīvesdraugs Roberts Blumbergs, mamma Rita Andersone, un gleznotāja Valdemāra Tones fonds.
Laura Strode dzimusi 1977. gada 22. jūnijā Rīgā, un mirusi Lielbritānijā 2021. gada 19. februārī. 1995. gadā Laura beigusi Rīgas 2. vidusskolu un drīz pēc tam pārcēlusies uz Londonu, kur absolvējusi Inčbaldas Dizaina skolu (Inchbald School of Design, https://www.inchbald.co.uk/). Lauras ģimene viņu atceras kā talantīgu mākslinieci un interejera dizaineri, kura pirmo atzinību ieguvusi jau desmit gadu vecumā, kad viņas radītie darbi ir tikuši izrādīti Francijā. Laura augstu vērtējusi mākslu un māksliniekus, tāpēc šīs stipendijas mērķis ir finansiāls atbalsts jauniem, talantīgiem cilvēkiem karjeras sākumā. 

Stipendijas dibinātāji:
Roberts Blumbergs, Latvijas Universitātes Goda biedrs, Latvijas Universitātes mecenāts un Latvijas Republikas goda konsuls Ilinoisas štatā ASV
Rita Andersone
Gleznotāja Valdemāra Tones fonds