Meklēt
Izvēlne

VIENĪGĀ ERASMUS MUNDUS MAĢISTRA PROGRAMMA PAKALPOJUMU DIZAINA JOMĀ UZSĀK STUDENTU UZŅEMŠANU

Šobrīd vienīgā Erasmus Mundus maģistra līmeņa programma pakalpojumu dizaina jomā – Pakalpojumu dizaina stratēģijas un inovācijas (SDSI) – ir sākusi pieņemt studentu pieteikumus 2023./2024. studiju gadam. Plānots uzņemt 30 studentus no visas pasaules – mācības sāksies gleznainajā mazpilsētā Kuldīgā, bet studiju process turpināsies gan Somijā, gan Igaunijā.

Šogad iegūtais Erasmus Mundus statuss tiek vērtēts kā kvalitātes zīme izglītībā.  Tas veicinājis ne tikai mācību kvalitāti, bet aī atpazīstamību. Redzot izteikti lielo interesi par iespēju studēt SDSI programmā, pēc Eiropas Komisijas sēdes tās pārstāvji lēmuši studentu uzņemšanu sākt jau tagad, sniedzot iespēju līdz 28.februārim iesūtīt pieteikuma dokumentus. Marta pirmajā pusē pieteikumi tiks izskatīti, aicinot kandidātus uz otro kārtu – intervijām.

Eiropas Komisijas pētījumu rezultāti liecina, ka Erasmus+ ievērojami uzlabo studentu karjeras izredzes un personīgo izaugsmi. Domājot par pakalpojumu attīstību un ievirzi nākotnē, SDSI kā starptautiska maģistra līmeņa programma pakalpojumu dizainā, koncentrējas uz stratēģiju, darba organizāciju un vadību. Programma nodrošina starpspecializāciju iespējas četrās pakalpojumu dizaina kompetenču jomās saskaņā ar globālo Pakalpojumu dizaina tīklu (Service Design Network) : dizains, uzņēmējdarbība, tehnoloģijas un sociālās zinātnes. Programma tiek īstenota, apvienojoties 3 starptautiskiem sadarbības partneriem – Latvijas Mākslas akadēmijai (vadošais partneris), Lapzemes Universitātei Somijā un Igaunijas Mākslas akadēmijai. Asociētā akadēmiskā partnera statusā SDSI īstenošanā piedalās arī Rīgas ekonomikas augstskola. Līdz ar to ikvienam programmas studentam vismaz viens semestris būs jāaizvada katrā no mācību programmas mītnes zemēm – Kuldīgā (Latvijā), Rovaniemi (Somijā) un Tallinā (Igaunijā)

Papildus augsta līmeņa kvalitātei un starptautiskajām iespējām, divi studenti no Latvijas varēs iegūt Erasmus Mundus stipendijas – 1 400 eur/ mēnesī un bezmaksas mācības. Turklāt pārējiem Eiropas rezidentiem tiks piešķirta mācību maksas atlaide 50% apmērā. SDSI atzinīgi vērtē kandidātus un nākamos vadītājus, kuri aizraujas ar pakalpojumu dizainu un vēlas kļūt par līderiem pakalpojumu dizainā.

Informācija par pieteikšanos pieejama SDSI mājas lapā: https://www.sdsi.ma/admission

Pieteikšanās: https://apply.sdsi.ma/