Meklēt
Izvēlne

4. APRĪLĪ NOTIKS DAVID VAN SEVEREN LEKCIJA UN “OFFICE” IZSTĀDES ATKLĀŠANA

David Van Severen ir viens no vadošajiem partneriem arhitektu birojā OFFICE Kersten Geers David Van Severen. Viņa lekcija ievadīs izstādi, kurā būs redzama neliela daļa no birojā OFFICE pēdējos gados izstrādātajiem projektiem: no privātas savrupmājas līdz liela mēroga sabiedriskai ēkai. Gan lekcijā, gan izstādē autori pievērsīsies singularitātes aspektam arhitektūrā – tam, kā prozaiskais un ikdienišķais iegūst nozīmīgumu un tādējādi arī kultūras vērtību.

OFFICE ir arhitektūras prakse, ko dibinājuši Kersten Geers un David Van Severen. Kopš prakses izveides 2002. gadā Briselē OFFICE arhitekti apņēmušies īstenot ideju par arhitektūru kā kultūras nozarei piederīgu nodarbi, kuras mērķis ir uzlabot vidi cilvēkiem. Viņu praksē urbānās un sociālās vides veidošanu ietekmē tādas aktuālas tēmās kā ilgtspējība, atbildīga resursu ieguve un nākotnes lietošanas veidi, taču arī arhitektūras forma ir daļa no risinājuma. Projekti ir vienlaikus gan pragmatiski, gan inovatīvi, kā arī dziļi sakņoti dažādās arhitektūras vēsturēs. Savā būtībā OFFICE darbi rada ietvaru dzīvei visā tās daudzpusībā.

OFFICE projekti aptver ļoti plašu mērogu un tipoloģiju spektru, sākot no mēbelēm līdz pat pilsētplānošanai. Viņu jaunākie projekti, kas pašlaik ir būvniecības procesā, ietver Aerospacelab Megafactory Šarleruā, Beļģijā; Šveices radio un televīzijas ēku Lozannā, Šveicē; Lafayette universālveikalu Parīzē, Francijā un Flāmu radio un televīzijas centrālo biroju Briselē, Beļģijā. Arhitektūras projektēšanas praksi papildina akadēmiskā pētniecība un docēšana, un šo abu OFFICE darbības jomu mijiedarbē rodas arī negaidīti produkti. Starptautiskajā biroja komandā ir ap 40 profesionāļu, kuru dažādās pieredzes un zināšanas kopā veido īpatnējo OFFICE valodu. Kopš 2018. gada biroja OFFICE vadošie partneri ir Kersten Geers, David Van Severen un Jan Lenaerts, un asociētie partneri ir Justine Rossillion, Alexander Smedts un Jacopo Lugli.

Ar šo lekciju un izstādi tiks atklāta jauna kultūras telpa: Laboratory for design and architecture.

Laboratory iecerēta kā platforma izstādēm, radošajām darbnīcām un semināriem par dizainu un arhitektūru, un tā tapusi Latvijas Mākslas akadēmijas un arhitektūras un dizaina studijas Sampling sadarbībā. Tā atrodas LMA ēkā Kronvalda bulvārī 4, Rīgā.

Laboratory for Design and Architecture
Kronvalda bulvārī 4, Rīgā
Otrdien, 4. aprīlī plkst.18.30

Lekcija notiks angļu valodā.
Pasākumus atbalsta Flandrijas valdība.